Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-08-2005, 21:35   #6
Meechaw
 
Reputacja: 1 Meechaw ma wyłączoną reputację
Heh, nie ma za co, ale (to jest do wszystkich) nie myślcie, że przygotowałem to ot-tak dla jaj. To Solinarius kaz... namówił mnie żebym to zrobił ^^. (oczywiście żart... chyba? :P) Tak czy inaczej, chodzą pogłoski, że niektórzy nie rozumieją jak działają karty postaci, dlatego też:

1. Znajomość j. angielskiego jest conajmniej bardzo przydatna, jak nie wymagana.
2. Karty postaci różnią się dla każdego systemu, dlatego też nie ma jednolitej reguły co do sposobu ich używania.

Gdy już wyjaśnienia mamy za sobą, przejdźmy do konkretów.
Karty postaci są tworzone i przechowywane w formacie XML, chociaż można je eksportować do czystego HTML. Jeśli chcecie tworzyć własne karty to są trzy opcje:
- postać robicie w czystym XML-u OpenRPG, a jego to musicie się nauczyć sami
- postać robicie jako jeden dokument tekstowy
- postać robicie jako dokument XML, ale używając pomocy OpenRPG

Jeśli chcecie zrobić pełnoprawny XML, to nie ma innej możliwości jak po prostu przeczytać User's Manual for OpenRPG (dostępny w drzewie gry) - zakładka Nodes and Character Sheets.
Jeśli natomiast chcecie użyć jednej z gotowych (angielskich) kart, to klikamy prawym przyciskiem myszy na drzewo gry, wybieramy "Insert File" i w oknie wyboru pliku otwieramy folder "OpenRPG / orpg / templates / nodes". Tam znajdują się szablony postaci do systemów D&D 2.edycja, D&D 3.edycja oraz Star Wars d20.

Na koniec oficjalna strona: http://www.openrpg.com (po angielsku)

PS: Naprawdę poczytajcie trochę Manuala OpenRPG. Tam jest wszystko, czego potrzebujecie
PS 2: Zapomniałem o przesyłaniu kart postaci innym graczom. Jak to się robi? Klikasz na kartę prawym przyciskiem i wybierasz albo Send to Chat, co wysyła treść pliku do okna czatu, albo też Send to Player, które właśnie wysyła plik do wybranego gracza (pojawia się takie okno wyboru). Proste. A i jeszcze jedno - naprawdę radzę trochę poeksperymentować! To nie boli! :P
 
__________________
This world is spinning aroud me,
This world is spinning without me,
Every day sends future to past,
Every breath leaves me one less to my last...
Meechaw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem