Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-07-2004, 20:08   #1
fleischman
Administrator
 
fleischman's Avatar
 
Reputacja: 1 fleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputację
Co ostatnio czytaliście?

W tym temacie chciałbym, żebyście pisali to, jakie książki ostatnio czytaliście, jak je oceniacie, może krótką recenzję i czy ją polecacie.

Zaczne od siebie.
Ostatnio drugi raz czytałem "Diunę", napisaną przez Franka Herberta.
To, że czytałem ją drugi raz wskazuje już na to, że mnie się podoba.
Jest to książka s-f, której akcja dzieje się głównie na pustynnej planecie Arrakis, jedynej planecie, na której można zdobyć przyprawę, melanż, która osiąga ze względu na swoje właściwości ogromne ceny.
W pewnym momencie, ta planeta, staje się ona niejako centrum Wszechświata, przez to, że ród Atrydów przejął nad nią formalną władzę.
Głównym bohaterem jest Paul, syn księcia Leto, władcy Atrydów, który przy okazji jest wynikiem pewnego długotrwałego eksperymentu genetycznego.
Książka bardzo złożona i zawikłana. Pełno tam konspiracji, każdy chce zdobyć coś dla siebie. Pozatym zawiera wiele przesłań, natury etycznej, religijnej czy nawet ekologicznej.
Lektura cięzka lecz satysfakcjonująca.
Naprawdę polecam.
 
fleischman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem