Wątek: Atiesh
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-10-2007, 22:42   #1
Macharius
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 1 Macharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputację
Atiesh

Atiesh znaczy po persku płomień ale nie tylko bo jest to nazwa systemu, systemu który zamierzam wydać, póki co nie gadałem z żadnym wydawnictwem, za wcześnie na to, a nawet jeśli nikogo nie zainteresuje to wydam to z własnych pieniędzy. Już zacząłem pisać podręcznik, mam własną mechanikę trochę inspirowaną WoDem i Warhammerem i kompletny świat. A co to za świat? Cóż pierw powiem co mnie zainspirowało do tworzenia Atiesh, były to filmy takie jak 300 czy Troja, gry PC takie jak serie Prince of Persia i God of War oraz książki o starożytności.

Wróćmy jednak do świata. Jaki on jest? Mroczny a zarazem bohaterski. Atiesh przedstawia alternatywną historię naszego świata. Wszystko dzieje się około 400 lat przed naszą erą, po wojnach Grecji z Persją. Jak dobrze wiemy Grecy wygrali. Prawda? Otóż w Atiesh to nie prawda. Hellenowie ponieśli sromotną klęskę. Persja podbiła prawie cały znany świat. Większość Helleni czyli Grecji należy do Persji, tylko jej zachodnia część, nazywana Wolnymi Krainami Helleni jakoś się jeszcze opiera najeźdźcy. Oparł się także Kemet, czyli Egipt. Persom nie udało się zdobyć nawet kawałeczka Kemetu. Jednak zawsze jest jakieś ale. Kemet gnije. Kemet jest na krawędzi zagłady. I to dosłownie, nie tak jak Imperium w Warhammerze, planuję kiedyś nawet napisanie kampanii w której Kemet zostaje wchłonięty przez Persję. A czym to wszystko jest spowodowane? W Persji przed wojnami z Grecją tamtejsza grupa wyjątkowo utalentowanych alchemików znana jako Trzynastu przez przypadek wezwała demona z czeluści. Oczywiście Atiesh to nie Warhammer czy inny świat fantasy. Demon nie rzucił się na nich z morderczym szałem i nie wybił wszystkich. Demon dał im moc, nieśmiertelność i władzę. Trzynastu stało się pierwszymi i najpotężniejszym perskimi czarnoksiężnikami. Z czasem kolejne demony zostały sprowadzone na świat i powstały ich kulty których kapłanami byli właśnie czarnoksiężnicy- uczniowie Trzynastu. Kulty demonów powoli wyparły kulty innych bogów Persji, pozostał tylko kult króla który jest czczony na równi z najpotężniejszymi demonami. Perskie społeczeństwo oddało się ciemności i przekleństwu. I z pomocą czarnoksiężników ruszyło na podbój świata. Jak pisałem większość zdobyli. Oparł się Kemet. Jednak dlaczego Kemet umiera? Trzynastu widząc że Kserkses nie podbił tego państwa siłą wysłali tam swoich agentów i skrytobójców. Przybyli do Kemetu czarnoksiężnicy zaczęli zakładać kulty demonów a one przyciągnęły wielu wiernych skuszonych obietnicą potęgi i wieczności. Ostatnio mówi się że nawet faraon i arcykapłani Kemeckich bóstw zwrócili się ku czarnoksięstwu. Wszystko pogorszył bunt Hebrajczyków którzy widząc że państwo które ich niewoli postanowili się wyrwać z okowów. I co najgorsze dla Kemetu idzie im to całkiem nieźle.

W Atiesh gracze będą mogli wcielić się w członków 4 opisanych nacji - Hellenów, Kemetczyków, Hebrajczyków i Persów. Rozgrywka prowadzona dla każdej nacji będzie wyglądać inaczej. Do wyboru każda nacja będzie miała 6 profesji. 3 z nich to profesje wspólne dostępne dla wszystkich nacji są to - Wojownik, Zwiadowca i Złodziej, profesje Hellenów to Hoplita, Kapłan i Inżynier jednak zapomnijcie o strzelbach i mechanicznych koniach. Tu inżyniera jest na poziomie jak w micie o Dedalu i Ikarze. Profesje Kemetczyków to Astrolog, Żeglarz i Łowca Cieni - ci ostatni to grupa osób, nie złączonych w żadną organizacje które zwalczają kulty demonów, w większości są poszukiwani przez prawo za liczne morderstwa. Profesje Hebrajczyków to Kupiec, Rebeliant i Kabalista - ci ostatni jako jedyni potrafią odesłać demona, co i tak nie jest łatwe. Profesje Persów to Skrytobójca, Nieśmiertelny i Czarnoksiężnik.

Teraz przejdźmy do mechaniki. Jest ona prosta i jak WoD korzysta z kropek, oparłem ją na k20, mamy 8 Atrybutów opisujących naszego bohatera są to: Waleczność, Strzelectwo, Wytrzymałość Zręczność, Charyzma, Inteligencja, Siła Woli i Zmysły. 4 fizyczne i 4 umysłowe. Umiejętności są podzielone na 3 grupy Bojowe, Zręcznościowe i Umysłowe. Każdy Atrybut może mieć maksymalnie 15 punktów zaś umiejętność 5. Startowo każdy ma 5 punktów każdej cechy poza Wytrzymałością do tego 10 punktów wolnych to rozdania pomiędzy Atrybuty. Testy wykonujemy tak: bierzemy Atrybut przykładowo Waleczność i Umiejętność np. Broń lekka, Waleczności mamy 7 a Broni lekkiej 3, co razem daje nam 10 punktów. Teraz turlamy k20, wynik równy lub poniżej 10 oznacza sukces zaś powyżej niepowodzenie. Istnieje też pech, jeśli na kości wypadnie 1 lub 20 oznacza to całkowitą porażkę i kompletne spartolenie akcji za którą się braliśmy. Grę mają urozmaicić typowe dla gier PC kombosy, nie istnieje jakaś ścisła lista tychże kombosów jednak, gracze opisują swoje działania, tu walki nie mają być realistyczne a efektowne. Tak więc bieganie po ścianach i tym podobne rzeczy są jak najbardziej na miejscu.

Myślę że to wszystko, jednak jakbyście mieli jakieś pytania to czekam. Piszcie śmiało a ja wam przybliżę nieznane wam zagadnienie.
 
Macharius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem