Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-10-2007, 16:58   #31
Yoda
 
Reputacja: 1 Yoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputacjęYoda ma wspaniałą reputację
Gabriela przyjrzaÅ‚a siÄ™ „lady” Augustynie. Szczerze mówiÄ…c spodziewaÅ‚ siÄ™ kogoÅ› starszego. SÅ‚uchajÄ…c opisu „strasznego zbója” marzenia o naÅ›ladowcy PÅ‚omienia pryskaÅ‚y niczym baÅ„ka mydlana. „Prostacki wyglÄ…d? ZaroÅ›niÄ™ta twarz? Pniaki zÄ™bów? Nie, stanowczo nie dorasta Matthiasowi do piÄ™t. To może i lepiej. Inaczej zaczęłabym siÄ™ wahać czy Å›ciąć mu tÄ… Å‚epetynÄ™ czy nie. A tak nie bÄ™dzie z tym problemu. Chyba że to byÅ‚o tylko przebranie…nie raczej nie. Przecież żeby musiaÅ‚ mieć swoje. Nie ma co gdybać. Dorwiemy go to siÄ™ zobaczy.” PoprawiÅ‚a sobie dekolt i spojrzaÅ‚a na mÅ‚ode dziewczÄ™. „MusiaÅ‚a siÄ™ urodzić pod szczęśliwÄ… gwiazdÄ…. Ja w jej wieku…ech szkoda gadać. Dobrze że chociaż miaÅ‚am cudownego ojca. DaÅ‚ mi go los a zabrali mi go ludzie…”
Gabi współczuła młodej lady. Dziewczyna musiała się nieźle wystraszyć widząc takiego małpoluda w środku nocy. Nic przyjemnego.
CzarnowÅ‚osa spostrzegÅ‚a dwie zalakowane koperty jednak już po chwili papiery znalazÅ‚y siÄ™ w maÅ‚ych rÄ…czkach nizioÅ‚ka. „Szczwany lis, chce mieć najlepsze karty dla siebie” Gabi rzekÅ‚a do ksiÄ™cia w myÅ›lach powtarzajÄ…c sobie „Trudno. Raz kozie Å›mierć. MuszÄ™ siÄ™ o to spytać.”
-Wybacz Å›miaÅ‚ość panie ale czy ta „amnestia” obejmuje caÅ‚Ä… BretoniÄ™? Konkretnie chodzi mi o tereny hrabiny Charlotty. – w jej oczach pojawiÅ‚ siÄ™ zÅ‚oÅ›liwy bÅ‚ysk. Gabi znaÅ‚a opiniÄ™ jaka obecnie krążyÅ‚a o hrabinie w tym kraju. Ostatnio nawet w jakiejÅ› przydrożnej karczmie przypadkiem usÅ‚yszaÅ‚a jak jacyÅ› ludzie rozmawiajÄ… na temat tego sÅ‚awetnego zamieszania. „Perukowa afera” – tak zostaÅ‚ nazwany owy skandal. Gabriela wspominaÅ‚a tamte wydarzenia z lekkim rozbawieniem choć wtedy jakoÅ› nie byÅ‚o jej do Å›miechu. ChÄ™tnie dowiedziaÅ‚aby siÄ™ co tam u hrabiny sÅ‚ychać a jeszcze bardziej chciaÅ‚aby zobaczyć minÄ™ Charlotty podczas najbliższego bankietu. „Stara prukwa, obrzydliwa zoÅ‚za i wredna suka” – tak Gabi podsumowaÅ‚a hrabinÄ™.
 
__________________
Logic will get you from A to B. Imagination will take you everywhere - Albert Einstein

Problemy z komputerem i Internetem – przepraszam wszystkich. Wkrótce siÄ™ odezwÄ™.
Yoda jest offline