Wątek: Tacy jak ty 2
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-10-2007, 16:42   #919
Mijikai
 
Mijikai's Avatar
 
Reputacja: 1 Mijikai ma wyłączoną reputację
-Witaj krewniaku i bracie w wierze! Jestem Waldorff z klanu SteelHammer. Z łask opatrzności ręka niosąca dobre słowo Kowala Dusz. – Zasalutował młotem i ukłonił głowę ukazując liczne pasma siwych włosów.

Inkwizytor musiał przyznać, że zbiła go z tropu ta odpowiedź. Chciał rozjuszyć tego kapłana celowo dodając kilka rzeczy na temat jego boga. Cała drużyna, może poza Thomasem, Genginkazzonem i poniekąd Avalanchem ( ale jeden Abazigal wie, w co on tam kiedyś wierzył) była ateistyczna, przynajmniej tak się mu wydawało. Z aniołem nawet nie próbował dyskutować na tematy religijne, a paladyn był w końcu upadły, dlatego nie miał zamiaru się z nim kłócić.
A ten tu, ten tu... jak mu tam było ? Dobre pytanie... Wlazdoffr. Tak, ten tu Wlazdorff po prostu powiedział "... bracie w wierze ! " Czy to była obraza ? Czy on śmiał porównywać Abazigala do jakiegoś górskiego bożka ? Do patrona brodatych górników ?!

- Słuchaj ty, nie wiem kim jesteś, ale wiedz, że obrażasz oficera " Płonącego Heretyka " ! Ja Ci pokaże " brata w wierze ! " ! Ha ! Dobre sobie, nie jestem jakimś tam sługusem waszego Moradina, tylko in-kwi-zy-to-rem i to inkizytorem Wielkiego Abazigala . Założę się, że wy waszym zakonie nawet nie macie takiego statusu.

Zakonnik oburzony powędrował w stronę portalu z marsową miną. Nigdy nie lubił tych rubasznych brodaczy, tylko umieli chlać i przez połowę życia leżeli pijani na ławie albo klepisku. Co za obraza !
 
__________________
Młot na czarownice.
Mijikai jest offline