Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-10-2007, 03:13   #1
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Przedmioty Magiczne

Czy to wielki artefakt, czy też zwykła świeczka pomagająca się skupić skrybie - przedmioty te są naznaczone mocą eteru. Czy są przydatne bohaterom naszych sesji? Na pewno są, ale czy chcemy by oni czuli się w świecie na tyle wyjątkowi, że posiadają magiczny oręż czy ekwipunek? No właśnie - z tym nie należy przesadzać. Każdy początkujący mistrz gry miał kiedyś pewnie taki problem (przynajmniej duża część początkujących MG*). Co dalej w takiej sytuacji robić? Rozwiązać problem w grze czy poza grą?

Osobiście nie dopuściłem nigdy do takiej sytuacji - wszystko co robię w sesjach jest raczej przemyślane. Nie twierdzę przez to, że jeżeli ja coś przemyślałem, to jest to najlepsze rozwiązanie na mur - beton . W każdym razie w takiej sytuacji, w której coś by mi przeszkadzało w prowadzeniu szukał bym rozwiązania w postaci rabunku w grze lub rozmowie poza grą. W pierwszym wypadku próba odzyskania straconych dóbr może być osią kampanii, w drugim pozbywamy się problemu bez echa, aczkolwiek w sercu gracza tkwić będzie na pewno jakaś mała drzazga. To są oczywiście najprostrze rozwiązania. Kombinuj Mistrzu Gry! To przecież twoje zadanie. Możesz używać szantażu, przedstawić graczom ultimatum, powodować konflikty i waśnie, a także brać zakładników.

W tym temacie chciałbym byśmy toczyli wszelki dyskusje na temat wszelkich magicznych przedmiotów. Można tutaj również zgłaszać wszelkie wątpliwości na temat ich przydzielania i odbierania ich graczom- MG też czasem musi być bezlitosny by utrzymać równowagę rozrywki. ^ ^
 

Ostatnio edytowane przez homeosapiens : 16-10-2007 o 03:16.
  Odpowiedź z Cytowaniem