Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-10-2007, 13:10   #12
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
A ja mam pytanie takie. Co z wędrownymi magami?? Nie podlegają oni wpływom ni działaniom kolegiów, jednak w jakiś sposób przez nauczyciela i konkretny wiatr magii ( dla potrzeb mojego bohatera porozmawiajmy o magach cienia w jakiś sposób się im udzielają.

Na ile wędrowny mag powinien kierować sie takim opisem w jakim tkwią kolegia? Moim zdaniem ,pewien status zachowań wynika bardziej z przynależności do konkretnego kolegium. To średniowiecze, jak sobie przypominam jakie reguły, kodeksy i inne zachowania żądziły tamtejszymi stowarzyszeniami to kolegia stanowią tego idealny przykład. Kilku magów ognia domyśliło teorię do swej dziedziny, musieli to jakoś opisać i podzielić choćby po to by dzielić się magami którzy do kolegiów wstępują. Ponieważ ogień skupił impulsywnych, to takich też najmilej widzieli kandydatów. A kto broni - najlepszy przykład wędrowny mag, żeby mag ognia był istotą z natury spokojną, jego płomień jest spokojny i płynny niczym ze świeczki a nie wybuchowy i ogromny jak pożar. Nie mylić z mocą, mag świeczki mógłby np. subtelie kierować ogniem i np z całego pomieszczenia które podpala spopielić jedynie 2 przedmioty itp. tam gdzie impulsywny mag ognia zrobiłby pożogę.

Wyjąsnienia prosze na magach cienia - gdyż oni najbardziej mnie interesują.
Ktoś podsunął tez ciekawy watek, elfowie choćby z natury wieku inaczej podchodzą do wiatrów magii, mają w tym dłuższą tradycję niż ludzie i sa bardziej ku niej ukształtowani. Jak to bedzie wyglądaćw takim przypadku?

Czy naprawdę determinizm charakteru jaki niosą za sobią wiatry/kolegia musi być prezez maga przyswojony? Jako MG dopuścił bym chyba wyjątki
pozdrawiam
 
Eliasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem