Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-10-2007, 14:40   #13
homeosapiens
 


Poziom Ostrzeżenia: (0%)
Cóż - jak Ciebie czytam, to widzę chaos - esencję magii . Staraj się pisać trochę jaśniej, bo jeszcze ktoś się pogubi. To tak abstrahując od tematu.

Cytat:
Napisał kset Zobacz post
A ja mam pytanie takie. Co z wędrownymi magami?? Nie podlegają oni wpływom ni działaniom kolegiów, jednak w jakiś sposób przez nauczyciela i konkretny wiatr magii ( dla potrzeb mojego bohatera porozmawiajmy o magach cieniaw jakiś sposób się im udzielają.
Wiatr nie kontroluje nikogo. Wiatr jest martwy, nie myśli, nie czuje etc. Wędrowni magowie są zwykłymi magami podległymi imperium - podróżują po to, by nabyć doświadczenie. Podlegają kolegium (Kolegium Cienia w Twoim przypadku) całkowicie aż do chwili śmierci. Mało tego - czarodziej taki łoży z własnej kieszeni na utrzymanie kolegium. Można by to nazwać "dziesięciną", bo właśnie dziesiątą część czarodziej odprowadza do kasy kolegium.

Cytat:
Napisał kset Zobacz post
Na ile wędrowny mag powinien kierować Sie takim opisem, w jakim tkwią kolegia? Moim zdaniem,pewien status zachowań wynika bardziej z przynależności do konkretnego kolegium. To średniowiecze, jak sobie przypominam, jakie reguły, kodeksy i inne zachowania rządziły tamtejszymi stowarzyszeniami to kolegia stanowią tego idealny przykład. Kilku magów ognia domyśliło teorię do swej dziedziny, musieli to jakoś opisać i podzielić choćby po to by dzielić się magami, którzy do kolegiów wstępują.
Ja bym jak już mówiłem dużo bardziej skłaniał się do teorii, że to wiatry kształtują uczniów, a nie, że są oni dobierani. Chociaż niczego nie wykluczam. Zaś a propos opisu - wg mnie powinien się kierować. Kolegium stanowi praktycznie całe dorosłe życie ucznia i pewne typy zachowań ma wbite do głowy.
Cytat:
Napisał kset Zobacz post
A kto broni - najlepszy przykład wędrowny mag, żeby mag ognia był istotą z natury spokojną,
Królestwo magii strona 103:
"Piromanci są z natury pełni pasji, impulsywni, nadpobudliwi i szybko wpadają w gniew[...]"

Oczywiście modyfikować zasady możesz ile chcesz - to jednak nie jest według mnie przestrzeń do dyskusji na temat modyfikacji systemu. Tutaj chciałem by można było tłumaczyć system, który według mnie modyfikacji nie wymaga.

Cytat:
Napisał kset Zobacz post
Wyjąsnienia prosze na magach cienia - gdyż oni najbardziej mnie interesują.
Ktoś podsunął tez ciekawy watek, elfowie choćby z natury wieku inaczej podchodzą do wiatrów magii, mają w tym dłuższą tradycję niż ludzie i sa bardziej ku niej ukształtowani. Jak to bedzie wyglądaćw takim przypadku?
Elfy mają takie same zasady dla magii jak i ludzie, z tym, że elfy mogą korzystać z magii różnych wiatrów. Ponadto mają jedną przydatną umiejętność magiczną na początek - zmysł magii (zamiennie z broń specjalna (długi łuk)). Jako elfa sprawy związane z Kolegium Cienia nie dotyczą cię. Musisz za to odgrywać cechy charakteru, jakie będzie wywoływał u ciebie wiatr, którego będziesz używał. Trzeba jeszcze dodać, że tylko elfy mogą uzywać Wysokiej Magii, ale to już kwestia, która nie powinna obchodzić Ciebie, gdyż moce elfich arcymagów są zbyt olbrzymie dla graczy...

Cytat:
Napisał kset Zobacz post
Czy naprawdę determinizm charakteru, jaki niosą za Obią wiatry/kolegia musi być przez maga przyswojony?
Magia to nie jest w Warhammerze zabawka - raz jej użyjesz i stajesz się jej niewolnikiem. Ciało przyzwyczaja się do niej tak jak dzieje się to z eliksirami magicznymi. Oczywiście magia oddziałuje na ciebie coraz mocniej w miarę używania jej. Jako przykład można oczywiście podać Tajemne Piętna wiatrów magii.
 

Ostatnio edytowane przez homeosapiens : 17-10-2007 o 14:45.
  Odpowiedź z Cytowaniem