Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-10-2007, 13:55   #22
obce
 
obce's Avatar
 
Reputacja: 1 obce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputację
O! Właśnie o ten przepis mi chodziło - choć za diabła nie mogę sobie przypomnieć gdzie go widziałam. Kojarzę go w trochę bardziej restrykcyjnym sformułowaniu, ale nie mam teraz dostępu do swoich podręczników i notatek, więc nie mogę polemizować

Pamiętam, że gdzieś w okolicach czytania dodatku o magii, zapamiętałam go jako jedną z niewielu przydatnych i ciekawych informacji. W moim Starym Świecie magia nie funkcjonuje w mentalności społeczeństwa jako rzecz miła, łatwa i przyjemna. Szczególnie po Burzy Chaosu. Szczególnie, gdy każda zabawa z magią może skończyć się manifestacją lub punktami obłędu. Wśród przeciętnych mieszkańców Imperium magia nie budzi entuzjazmu i panuje zakaz jej używania na ulicach miast.
Tym bardziej smakowity wydał mi się przepis, który skutecznie ucina beztroskie zapędy graczy i zmusza ich do odrobiny pomyślunku. To, że na razie nikt go względem nich nie egzekwował nie znaczy, że taka sytuacja nigdy się nie zdarzy.

obce
 
obce jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem