Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-10-2007, 17:27   #27
obce
 
obce's Avatar
 
Reputacja: 1 obce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputacjęobce ma wspaniałą reputację
A ja się z tym nie zgodzę.
Przyczyna jest prosta: Imperium jest państwem opartym na religii. Inkwizycja działa w ramach/w obronie prawa. Magowie mają o tyle przechlapane, że ich magia śmierdzi chaosem a każde użycie magii to groźba manifestacji. A sami kapłani nie mają powodów, by miłować przedstawicieli tej kasty. Według mnie tego nie można lekceważyć.
Przypomnij sobie "naszą" inkwizycję - myślisz, że inkwizytor musiał się bać uczonych/czarowników jako takich?

Wizje Warhammera są różne i nie ma sensu się kłócić czyja się zaburzona a czyja nie. Czy to, że podręczniki traktuję z dużym dystansem i pewnych rzeczy nie uznaję jako głupich świadczy, że mój obraz świata jest gorszy? Nie, po prostu jest mniej podręcznikowy.
 
obce jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem