Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-10-2007, 17:16   #40
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Dzięki za wyjaśnienia, wciąż jednak coś mi umyka. Jeśli jestem elfem morskim który nauczył się magii u siebie i przyjechałem do Imperium to
1) jakie składki skoro nawet nie wiem gdzie co i jak?
2) rozumiem , że traktowany jestem jak zły czarnoksiężnik jeśli przyłapią mnie nawet na "dobrych" czarach
3) jak wpływa na mnie wiatr cienia? Rozumiem, że odciska piętno na wyglądzie - ułatwiając ukrywanie, ale mam na myśli bardziej oddziaływanie psychologiczne - tajemniczość, ukrywanie faktów, spiskowanie, knucie, chowanie się przed otoczeniem - czy tak?

Wybaczcie nie mam podręcznika do 2 edycji, choć dzięki uprzejmości Cedryka mam już kilka kartek o magii

Popieram wątek maga-naukowca. Chcę zauważyć, że sposób życia przeciętnego poszukiwacza przygód - maga nie pozwala na zbyt głębokie studiowanie i pracę nad teoriami. Z małym wyjątkiem, mag może kilka przygód pod rząd poświęcić na konkretne badania- eksperymenty, ale w takiej dziedzinie w której podróż, kontakt z ludźmi, przygody ułatwiają mu prowadzenie badań. W większości jednak będzie on w swych badaniach ograniczony przez miejsce eksperymentów lub np zbiory biblioteczne. Kwestia konkretnych prac naukowych wygląda jak obecne studia, pisanie prac ala doktoraty. W 1 ed Warhamera był dodatek w którym był mag-nekromanta, tyle, że trupy żyły dzięki substancji którą odkrył ( a nie dzięki zaklęciom) miał małego smoka no i oczywiście prowadził badania. Można spokojnie założyć, że każdą podstawę magii da się obalić, tyle że to trudne i wymaga innowacyjnego myślenia lub wielu lat żmudnych badań - tak różnica między młodym a starym naukowcem. Młody ma świerzy umysł, wypełniony nowinkami i udoskonaleniami swojej generacji i stara sie osiągnąć sukcesz szybko - nie rzadko dając się pochłonąć magii chaosu, stary mag będzie wolno lecz wnikliwie kontynuował rozpoczęte kiedyś badania ( za nowe raczej się tak szybko nie weźmie)
 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 19-10-2007 o 17:27.
Eliasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem