Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2007, 01:48   #151
DoomThrower
 
Reputacja: 1 DoomThrower nie jest za bardzo znany
Lukas [21]

Materia... Światło i mrok. Shade czuł prawdziwą siłę... Upajał się nią powoli. Widział to, co powinno oblec jego umysł w mgłę szaleństwa... Ale nie oblekło. Nigdy dotąd nie zdawał sobie sprawy z tego, jak wielką, niemalże ekstatyczną, przyjemnością była nadludzka świadomość. Wiedział, że kiedyś zostanie Panem Cieni. I to wśród nich będzie znajdowało się jego królestwo... O ile dożyje tej wzniosłej chwili. Wiedział, że teraz jest w stanie poznać wszystkie nurtujące go sekrety... Był nienaturalnie skupiony. Nie chciał dokonywać niczego pochopnie... Myślał. "Należę do szóstky 'wybrańców'? Może będzie mi dane dowiedzieć się o nich czegoś więcej..." W pustkę wykrzyknął krótką formułę...
-Chcę poznać Dary pozostałej piątki!
Po chwili Lukas uzmysłowił sobie, że w tym miejscu czas może działać zupełnie inaczej. Może, zanim coś się stanie, miał możliwość podania swoich rządań? Przez chwilę zastanawiał się, czy nie zobaczyć, co teraz robi Sh'eenaz, ale uznał, że Jej prywatność musi zostać przez niego uszanowana... Shade usiadł na ziemi ze skrzyżowanymi nogami. Milczał przez conajmniej pół godziny, zastanawiając się nad postulatami. Kiedy wreszcie ułożył plan działania, powstał i z pewnym siebie uśmiechem rozpoczął swoją inwokację:
-Chcę się dowiedzieć, jak Ignacy stracił swoje ciało. Chcę zrozumieć, czym są te Dary. Chcę znaleźć się w miejscu, z którego zrozumiem jak korzystać z prezentu od Magiera. Chcę obejrzeć z bliska pokój, w którym zatrzymał się Magier. Chcę porozmawiać z kimś, kto będzie w stanie określić zdolności mojego Daru. Chcę znaleźć się na najwyższym punkcie w okolicy Kielc. Chcę na kilka minut znaleźć się w Sferze Cieni, żeby poznać zasady tam panujące. Chcę dowiedzieć się, na czym ma polegać zadanie zlecone przez Ignacego. I liczę, że ta nowa moc da mi odpowiedzi i spełni moje zachcianki... Ignacy, zakładam, że kontrolujesz w jakiś sposób moje poczynania... NIECH TA MOC DA MI ZROZUMIENIE, NA KTÓRE ZASŁUGUJĘ! CHCĘ DOWIEDZIEĆ SIĘ WSZYSTKIEGO O MAGICZNEJ STRONIE TEGO ŚWIATA! DAJ MI MOC, KTÓRA MI SIĘ NALEŻY!
W tej chwili odezwała się w nim cząstka rozsądku... Co jeśli nowy stan rzeczy zasypie go wizjami, których nie pojmie? A może nie pokaże mu niczego? Shade wiedział tylko jedno... Nie ma już odwrotu. Jedyne co pozostało, to rzucić się w wir szaleństwa.
 
__________________
LoBo

"Rzucę pawiem dalej niż widzę!"
DoomThrower jest offline