Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21-10-2007, 17:02   #89
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
No pięknie. Tego tylko mu brakowało. Histerii i wściekłości na barykadzie. Słysząc wrzaski Groma, Wierny zatrzymał się w pół kroku i stał spokojnie. Nie ruszył się z miejsca, nie poruszył nawet dłonią- słuchał. Zdawał sobie sprawę z tego, iż rozjuszył rudzielca, iż jest gotów w każdej chwili rzucić się na niego- tego dowódca przede wszystkim chciał uniknąć.

Po drugim okrzyku odwrócił się.

- Nigdy nie uważałem cię za tchórza, Grom.- mówił głośno, twardo, lecz czuć było w jego głosie zdenerwowanie- Do tej pory nie miałem powodu, żeby tak cię nazwać. A jednak, pozostawienie Junaka było dowodem tej haniebnej cechy, tej skazy na twej drodze do doskonałości. To, co dziś zrobiłeś, było aktem tchórzostwa i swego zdania nie zmienię.

- Ale tylko i wyłącznie twoje czyny decydują o tym, jak postrzegam ciebie. Walcz więc mężnie, strzelaj jak strzelałeś, pokazuj, iż nie zawiedziesz nadziei, które pokłada w tobie nasza matka, ojczyzna. Wtedy z radością odwołam swoje słowa.
- Wierny posłał chłopakowi jeszcze jedno długie spojrzenie i odszedł tym stałym dla niego krokiem.
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline