Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2007, 16:34   #103
Khemi
 
Khemi's Avatar
 
Reputacja: 1 Khemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znanyKhemi wkrótce będzie znany
- Panie, co tutaj robisz? – dziewczyna zarumieniła się gdy Nirel spojrzał na nią. Krótka czarna sukienka, biały fartuszek, niewinna buzia. - Ciekawe ile ma lat – pomyślał.
- Eee... ja nic. Chciałem coś przekąsić przed obiadem. Zrobiłem się strasznie głodny.
- Czy przygotować ci coś? – zapytała służka wciąż wpatrując sie w podłogę. Po chwili nieśmiało podniosła wzrok i popatrzyła swoimi wielkimi brązowymi oczami prosto w oczy tropiciela.

Tropiciel spojrzał w brązowe oczy służki i zastanowił się. Jasne, była całkiem ładną dziewczyną, ale nie to zaprzątało mu myśli w tej chwili. Była jedyną służką, którą widział od dłuższego czasu. ~Dlaczego w tak wielkiej posiadłości jest tak niewiele osób?~ pomyślał. Spojrzał na drzwi, przez które weszła kucharka i na powrót zwrócił wzrok ku dziewczynie. Widział, że onieśmiela ją jego spojrzenie ale nie dawał jej oczom uciec i stanowczo szukał kontaktu wzrokowego.

-eee... nie, poczekam do obiadu. - jak masz na imię dziewko?
odczekał chwilkę na odpowiedź dziewczyny i ciągnął dalej

- jesteś tu kucharką? Cały ten obiad przygotowujesz sama? Nie zrozum mnie źle, ale niewiele tu służby a jedna osoba przygotowująca posiłek dla wszystkich, obecnych mieszkańców posiadłości to troszkę zadziwiające, chyba, że jesteś mistrzynią w swoim fachu.
Ta ostatnia uwaga miała sprawić, żeby dziewczyna, połechtana zręcznym komplementem, była bardziej rozmowna. Jasne, że służba raczej nie powinna wdawać się w dyskusje z gośćmi, szczególnie w tak bogatych posiadłościach ale Nirel, mimo, że był człowiekiem lasów, traktów i otwartych przestrzeni, to wiedział, jak sprowokować innych do rozmowy a nie obce mu były sposoby na zwrócenie uwagi niewiast.

- Jesteś tutaj sama? Dużo macie służby? Ta posiadłość wygląda, jakby była opuszczona od długiego czasu
 
__________________
Projektant wie, że osiągnął doskonałość nie wtedy, gdy nie ma już nic więcej do dodania, lecz wówczas, gdy nie ma już nic więcej do odjęcia...
Khemi jest offline