Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-11-2007, 13:07   #72
Mijikai
 
Mijikai's Avatar
 
Reputacja: 1 Mijikai ma wyłączoną reputację
Szlachcic usiadł na ławeczce, zdjął kapelusz kładąc go obok siebie, płaszcz zawiesił na oparciu i uśmiechnął się sam do siebie. Zbliżała się kobieta z winem i ciastkiem. Był zadowolony stwierdzając, że nie są to głowy jego przygodnie poznanych przyjaciółek, a cała obsługa nie wylatuje na niego z możliwym dostępnym arsenałem. Tak było kiedyś, gdziekolwiek się zatrzymał, ludzie go rozpoznawali. Spryciarze ! To było pierwsze miasto, gdzie tłum nie krzyczał : " Skrócić go o głowę ! ", a przedstawiciele prawa nie lecieli w jego stronę z różnorakim żelastwem.

Trzeba było przyznać, że Tristane był bardzo zapobiegawczy, można byłoby to nazwać przewrażliwieniem na własnym punkcie, ale on wolał to nazywać zdrowym rozsądkiem i ostrożnością.

Mianowicie, gdy kobieta podała mu wino najpierw chciał zażądać, żeby ktoś z obsługi najpierw go skosztował, ale uznał, że byłoby to nietaktowne. Ciastko szturchnął kilka razy sztućcem i palcem, a kiedy nie oderwało mu żadnej kończyny zaczął je powoli konsumować. Powoli. Kto wie, czy nie miało zamiaru stanąć mu w gardle ? Popijał winem i delektował się smakiem wypieku. " No cóż, nie takie się jadało, ale trzeba zadowalać się tym co się ma - aktualnie było to zjedzone w 70% ciastko. "

Niedługo było mu się cieszyć jednak specjałem, gdyż nagle usłyszał nad sobą wesoły głos:

- Witam, panie. Mam na imię Almena, poszukuję moich koleżanek, Siviee i Alexi. Młode, ładne... Podobno są gdzieś tutaj, nie widziałeś ich przypadkiem...?

Tristane wstał uśmiechnął się i ukłonił przed kobietą:

- Jaki panie ? Panem to ja będę za czterdzieści lat, a co do twoich przyjaciółek to tak całkowitym przypadkiem - oczywiście zabrzmiało to jak ironia - Poznałem je dzisiejszym rankiem, popołudniem... mniejsza kiedy ! Ale jeśli ich szukasz - odwrócił się na pięcie - są tam, chyba się myją, ale głowy za to nie dam, jest dla mnie zbyt cenna - przymrużył oczy patrząc nachalnie na kobietę i jakby oceniając ją pod jakimś względem...
 
__________________
Młot na czarownice.
Mijikai jest offline