Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-08-2005, 11:09   #28
fleischman
Administrator
 
fleischman's Avatar
 
Reputacja: 1 fleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputacjęfleischman ma wspaniałą reputację
Wy chyba żartujecie (tak wydaje i się...).
Post Maveilthaina, zawiera tyle sprzeczności w sobie, że mało nie spadłem z fotela pod naporem powalających argumentów a następny post to już totalne nie wiem co...
Cytat:
Napisał Maveilthain
komputerowym grę Baldurs Gate
No fajnie, opierasz wywód na grze komputerowej, pochwalić można tylko.
Cytat:
Napisał Maveilthain
Ale jak czytałem na specyfikację potworków i o chaosie, o wojnie na kislevie, i o wojownikach chaosu, stwierdziełem, że WFRP jest dobry do siekania.
.
Jak zobaczyłem ilość bestiariuszy do DnD i ilość PrCów to się złapałem za głowę i pomyślałem, że to system do siekania...
Cytat:
Napisał Maveilthain
DnD dzięki zadaniom w BG, i grze BG stał się realnym systemem
Hmm... Czyli gdyby ktoś zrobił grę z mechaniką i światem Warmłotka to także by nabrał realności? Oh jaka szkoda, że Młotek nie jest tak skomercjalizowany jak DnD... Nabrałby trochę realności. Tylko jak połączyć realizm z magią itp za cholerę nie wiem...
Cytat:
Napisał Maveilthain
w której niema mieczy, toporów, umiejętności, itp. Medieval tools
No tak w końcu miecze, topory itp są domeną tylko i wyłącznie DnD. Nigdzie indziej ich nie ma.
Co do ostatniego fragmentu o poziomach. Porównywałeś tylko Młotka z DnD a innych systemów to pan nie zna? Ja tam wolałbym w ogóle nie wybierać zawodu i zdobywać sztucznych poziomów a rozwijać po prostu umiejętności i główne statystyki postaci.
Poza tym porównujesz 3 ed DnD z 1 ed Warmłotka. Coś jest chyba nie tak.

Co do wypowiedzi Wojtka. Jeśli tak wyglądały u was sesje warmłotka to radzę zmienić MG. Taki MG to marny MG. Znam ludzi, którzy grali w Warmłotka kilka lat a sesja z zabijaniem to była 1 na 5 a reszta to różne intrygi polityczne itp... Gratuluję kreatywności prowadzącemu.
Cytat:
Napisał WojtekCzAr
z żebraka morzesz stać się rycerzem
A w DnD tak nie jest? Żebrak ma większe umiejętności przeżycia w mieście niż taki 1 lvlowy wojownik...
Cytat:
Napisał WojtekCzAr
DnD to jest gra naprawde bardzo realistyczna.
kolejny pokaz umiejętności rzucania pustych słów i frazesów. W którą stronę DnD jest realistyczne? Może rozwój klasowy jest realistyczny? No tak chyc i wiem jak używać mocniejszego ataku. Brawo. Albo facet dostaje z kuszy i biegnie zadowolony dalej. Albo sama mechanika uproszczona aż do bólu. Nawet nie wiadomo gdzie się człowieka trafiło, a w Warmłotku od razu wiadomo, gość dostał w łepek i zszedł i tyle.
No od razu widać, że jest niesamowicie realistyczne.
Ludzie nauczcie się argumentować.
Nie mówię, że DnD jest złe bo sam w to grałem i było nawet fajnie. Ale nie wciskajcie kitu, że ten system jest realistyczny albo (o zgrozo) lepszy od Warmłotka. Po prostu DnD jest do innej grupy odbiorców skierowany a inne systemy do innej.
 
fleischman jest offline