Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10-08-2005, 11:20   #30
Pseudo
 
Reputacja: 1 Pseudo ma wyłączoną reputację
Cytat:
Napisał fleischman
Ja grałem w DnD na początku ale jakoś się wypaliłem.
Wolę konwencję non-heroic.
Cytat:
Napisał Czinczu
góry mówię, że strasznie nie przepadam za heroic-rpg
Cytat:
Napisał Czinczu
skazany jesteś na bycie boskim.
Cytat:
Napisał Czinczu
D*D - system w którym chodzi tylko i wyłącznie o mordowanie, siekanie, rżnięcie, masakrowanie i PD, PD i jeszcze raz PD
Cytat:
Napisał Moryc Żółw
Ja na przykład lubię heroic rpg.
Cytat:
Napisał fleischman
Krytykowanie DnD za heroiczność to tak jak krytykowanie FPP za to że się w nich strzela.
To są założenia konwencji a nie systemu. Mylicie system i konwencje. System nie warunkuje stylu gry ( ale to juz dyskusja na osobny temat ).

Cytat:
Napisał Czinczu
zaczynasz jako wielki heros
Niekoniecznie, nikt nie zabrania Ci wziąć klasy BN i dać mnie punktów na Point Buy.


Cytat:
Napisał Czinczu
Co z tego, że jest już ich więcej niż w Star Warsach i chce się od tego rzygać, to w końcu podstawa D*D, bez tego system by nie istniał.
Bzdura.

Cytat:
Napisał Czinczu
I jeśli ktoś mi tu napisze, że wszystko zależy od MG wyśmieję się mu prosto w twarz. Ten argument mi się przejadł i daleko się mija z prawdą.
Ten argument wcale nie mija sie z prawdą. Swoją drogą sprytny sposób na unikanie argumentów :P

Cytat:
Napisał Fistus
Jak dla mnie brak elastyczności systemu.
System, który udalo sie dostosować jak narazie do co najmniej 6 settingów, system na podstawie którego oparto zasady Star Wars, system pełen wariantów i zasad opcjonalnych


Cytat:
Napisał Meechaw
D&D bez lochów i ton potworów, o których piszą w podręcznikach, bez poziomów, bez juchy to już NIE D&D. Tak, bardzo fajnie, że gdy grałeś kiedyś to była 1 walka na 3 godziny. Super. Tyle, że to już nie było D&D.
Dlaczego tak uważasz? Twoje złe przeżycia związane z dedekami nie obrazują wszystkich graczy.

Cytat:
Napisał Meechaw
jak to mówią sami TWÓRCY w podręczniku, "nie ma przyjemniejszej rzeczy od obserwowania jak się rozwija postać, stając się coraz silniejsza".
Założenia twórców a to co z systemem robią gracze to niestety (?) dwie różne rzeczy. Potwierdza to przykład m.in WoD, Monastyr, Warhammer, D&D.



Cytat:
Napisał WojtekCzAr
DnD to jest gra naprawde bardzo realistyczna.
Hit Points, poziomy, magia, niektóre bronie. 100% realizmu. Jaaaaaasne :P

Cytat:
Napisał fleischman
ilość PrCów to się złapałem za głowę i pomyślałem, że to system do siekania...
Tego nie rozumiem, co ma ilość klas to tego czy sie walczy czy nie?

Cytat:
Napisał Meechaw
Poza tym to właśnie D&D jest podobne do Diablo, a nie Warhammer, vide: POZIOMY, 1 klasa/profesja i koniec, masa magicznych przedmiotów, kupa wrogów oraz bossowie. Gdybyś zagrał w Warhammera prowadzonego porządnie, to byś siedział cicho.
Gdybyś zagrał w D&D prowadzone porządnie, to byś siedział cicho.

ps Patrze na to wszystko co napisałem i zastanawiam się po czyjej stronie ja właściwie jestem
 
Pseudo jest offline