Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-11-2007, 19:56   #30
Grey
 
Reputacja: 1 Grey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodzeGrey jest na bardzo dobrej drodze
Skoro Helldog pracuje nad postacią do L5K z Daidoji pomyślałem, że wrzucę i swoją postać blisko spokrewnioną.

Przedstawienie postaci - Daidoji Sakamura Jin

Postać prosta niczym konstrukcja cepa. Jest odpowiedzią na problemy mojej drużyny z osobą Greya, który o wiele bardziej ceni ogrywanie postaci, niż wspólne rozpracowywanie przygód. Pierwotna postać była bliska tej (też bushi rodu Daidoji), ale była pijakiem i w swoisty sposób interpretowała powinność i co za tym idzie honor. Innymi słowy, potrafiła się wyłgać z jakiejś niby powinności nie tracąc przy tym w swoich oczach honoru. Współgraczom to nie odpowiadała, stąd stworzenie postaci, która ślepo pójdzie gdzie jej każą - i jeszcze będzie z tego powodu szczęśliwa.
Nieco ponad 3 strony tekstu w PDF.

Co dałem a czego nie. Dałem punkt zaczepienia questów, czyli przodka, który dba o dobre imię rodu. W dodatku rekwizyt specjalny, czyli miecz, z którym przodek jest związany w pewnym sensie fizycznie. A więc MG może manipulować postacią poprzez przodka lub poprzez katanę (utrata, zniszczenie etc).

Do tego wskazałem słaby punkt postaci, honor i poczucie, że właściwie przynależy do niższej kasty. Oraz jej zalety - ślepe oddanie, odwaga i doskonałe wyszkolenie taktyczne.

Wskazałem też jakiś punkt zaczepienia w rodzinie, choć po zastanowieniu powinienem był opisać więcej faktów o rodzinie, matce, siostrach i braciach, czy tacy występują, a jeśli tak, to kim są. Tu mogłem też wpleść jakieś mroczne opowieści, które nie skomplikują postaci samej w sobie, ale dadzą ciekawe narzędzie MG (siostra kapłanka, brat, który stracił honor, mała siostrzyczka, która zaginęła w dzieciństwie etc). Może nawet nad tym popracuję w przyszłości.
 

Ostatnio edytowane przez Grey : 13-11-2007 o 19:59.
Grey jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem