Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2007, 15:35   #14
kitsune
 
kitsune's Avatar
 
Reputacja: 1 kitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwukitsune jest godny podziwu
nie ukrywam, że różnym postaciom, różne role przewidziałem. Wszystko ustalałem na podstawie otrzymanych historii, o szczególnej roli wyobraźni wspominałem i w blogu i w rekrutacji.

Jak ze Sprawnością i Umysłem? Testy wykonuję K10 w sytuacjach, gdy nie ma pewności, ze dana akcja się uda. Wówczas biorę pod uwagę którąś z obu cech. Przykładowo:

Piotruś Czarny zamierza przeskoczyć szeroki strumień. Nie jest to szczególnie ciężkie zadanie i pewnie bym nie testował, lecz w strumieniu czatuje Niedobry Wodnik. toteż rzucam K10 mniej lub równo od cechy Sprawność Piotrusia (5). Biorę przy tym uwagę, że strumień stosunkowo łatwo przeskoczyć (+2 do cechy). Rzucam 8. O jeden punkt więcej niż trzeba. No niestety Piotr nie przeskoczył strumienia i wylądował nogami na krawędzi brzegu. Wodnik uśmiecha się pożądliwie, widząc iż chłopiec rozpaczliwie macha rękoma, próbując złapać równowagę. Szczęśliwie któreś z pozostałych dzieci może chłopcu podać rękę (wspominając o tym w swoim poście). Gdybyś jako Gracz rzucił 10, to wówczas uznałbym, że wskakujesz wprost w łapki głodnego Wodnika.

Czy teraz jest nieco jaśniej?

Porównaj teraz cechę Sprawność Alusi ze swoją. Prawda, że bez Waszej pomocy ona nie przetrwa w Krainach? Prawda, ze z jej Wyobraźnią będzie Wam łatwiej? Problem tylko jak siedmiolatkę przekonać , by wyobraziła sobie to, co Wy chcecie

Pozdr
 
__________________
Lisia Nora Pluton szturmowy "Wierny" (zakończony), W drodze do Babilonu


kitsune jest offline