Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19-11-2007, 16:31   #6
qaz
 
qaz's Avatar
 
Reputacja: 1 qaz ma w sobie cośqaz ma w sobie cośqaz ma w sobie cośqaz ma w sobie cośqaz ma w sobie cośqaz ma w sobie cośqaz ma w sobie cośqaz ma w sobie cośqaz ma w sobie cośqaz ma w sobie cośqaz ma w sobie coś
Nicram napawał się widokiem przerażonego Niziołka, który powoli zaczynał mu działać na nerwy. Zawsze był neutralny w ocenie innych, lecz po spotkaniu z tym osobnikiem słowo Niziołek nabrało nowych synonimicznych znaczeń: tchórz i głupek. Timad nie był w prawdzie złym druidem jednak nie przebierał w środkach by osiągnąć swój cel. Drobne groźby zawsze potrafiły odpowiednio zmotywować rozmówcę. Nie inaczej było w tym przypadku.
-Na Ehlone! Albo zaraz powiesz albo cię zabiję!
-Bo ja mam pewien zwój… widzi pan, tych zwojów jest dużo, żeby tam cały czas nie chodzić. To sławny człek… i potężny! A więc mogę panu sprz…. Dać ten zwój i tam gdzie pan trafi tam będzie owy półelf.

Elf półkrwi uśmiechnął się, można by rzec, niemal życzliwie do przestraszonego rozmówcy. Milczał chwilę bawiąc się listkami bluszczu który oplatał jego lewe ramię. I nagle jego umysł uderzyła dziwna konkluzja"jak niewiele mnie różni od takiego niziołka,tyle podobieństw: lekko spiczaste uszy, pociągłe rysy..". Trwało to ułamek sekundy po którym odrzucił tę myśl z obrzydzeniem na bok.

-iDużo zwojów powiadasz? Więc nie zrobi CI to różnicy jeśli zabiorę sobie kilka na pamiątkę co?-uśmiechnął się ponownie, tym razem złośliwie. Widząc cofającego się ze strachu niziołka dodał- Zuch chłopak, będę jeszcze z ciebie ludzie...nie, raczej nie będą... Cóż zanim ruszę dalej, może mnie ugościsz i powiesz coś o tym Potężnym człeku, widzisz jestem żądny wiedzy...a nie krwi... chwilowo.

Przeczesał dłonią krótkie czarne włosy czekając dalszych reakcji niziołka. Ten trop mógł okazac się jedynym słusznym, i najwidoczniej Timad zostanie zmuszony do "teleportacji". Jakże ta myśl była dla niego niesmaczna, to takie nienaturalne...
 
__________________
Dobry Polak , to mądry i światły człowiek , otwarty na innych ludzi i inne kultury , ale też człowiek ostrożny , człowiek czujny , mający regał książek , komputer z internetem i Ak 47 na strychu <joke>
qaz jest offline