Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-11-2007, 16:32   #63
Szusaku
 
Reputacja: 1 Szusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwuSzusaku jest godny podziwu
Oczywiście powyższe modyfikatory można (i należy) dostosować tak żeby odzwierciedlić przewagę jaką chcemy dać wampirom, magom itd.

Chciałbym tylko podkreślić wpływ naszych głosów. Załóżmy że w walce mag przeciwko człowiekowi ten pierwszy użyje czaru który sprawi, że zbroja jego przeciwnika zapłonie (improwizuje nie znam za dobrze maga). Da mu to bonus +2 za użycie nadprzyrodzonej "umiejętności", ponadto dostanie sporo głosów od innych graczy, którzy uznają że wojownik w rozgrzanej do czerwoności zbroi, nadaje się raczej na danie dla ludożerców niż na zwycięzcę pojedynku .

"Darmowe" +2 wampirów zaproponowałem aby odzwierciedlić fakt, że wampir ma mało organów, których uszkodzenie w ogóle poczuje.

Pomysł z przerzutami zamiast sumowania wyników też jest bardzo dobry. I myślę że można go wprowadzić.

Zgadzam się z Greyem, raczej nie należy wprowadzać za dużo mechaniki (może moja propozycja to już za dużo?). Chodzi o sensowny storrytelling.
 
Szusaku jest offline