Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2005, 23:41   #46
Rębajło
 
Rębajło's Avatar
 
Reputacja: 1 Rębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetny
Powiem tak: w D&D przestałem grac już 2 labo 3 lata temu. Ostatni raz sesyje w D&D miałem rok temu.

Wdzicie moi drodzy w D&D rozwala mnie (tak samo jak Warhammer, w ktorego, wstyd przyznac, nie gralem lecz podrecznik przegladalem) tworzenie postaci. To sa tysiace statystyk, tabelki, pierodlki cuda nie widy, (udźwig>? CO udźwig? Ze prosze, a po grzyba mi to obliczac? Co ja an budowie jestem?). Naprawde tworzenie postaci do D&D jest dla mnie meczarnia i nie tylko dla mnie?

Padlo stwierdzenie, ze Warhammer=bij, zabij, nie mysl a D&D na odwrót? Powiem tak: smieszne te slowa doprawdy! Dlaczego? Bo jak dlugo grlaem w D&D to tam najmniej sie myslal i tylko pakowalo postac by wiecej wyrzynala. Natomiast kazdy kto mi opowiadal o Warhammerze mowil, ze tam wiecje intryg, mrocznego klimatu etc. CO z tego wynika?

Ze to czy bedzie rzenia czy intryga zlezy od MG i graczy nie od systemu.

D20. Na owym systemiku oparta jest 2 Edycja Dzikich Pol oraz kolejna edycja Zewu Cthulhu. Duzo sie konwertuje systemów na D20? DLaczego? Bo to łatwe, bo to łatwo zrozumiec. Przy czym d20 nie oznacza tylu statystyk co w D&D (koszmar) przklad to chyba najelpy jest Dzikie Pola 2ed. Wszystko jasne klarowne, szybkie i latwe do opanowania.

Za D&D zbyt nie przepadam (tworzenie postaci, mzoe za glupi na to jestem?) ale do d20 madrze wykonanego (nie przebajerowanego jak w D&D lecz ladnego jak w DP) nic nie mam a nawet jestem za.
 
__________________
Ze szlachtą, mości panowie, trzeba po ojcowsku, nie po dragońsku... Powiesz mu: "Panie bracie, a bądź łaskaw, a idź", rozczulisz go, na ojczyznę i sławę wspomniawszy, to ci dalej pójdzie niż dragon, który dla lafy służy. - Jan Onufry Zagłoba
Rębajło jest offline