Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-11-2007, 17:35   #15
Julian
 
Julian's Avatar
 
Reputacja: 1 Julian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie cośJulian ma w sobie coś
Cytat:
Napisał Amman Zobacz post
A co do inteligencji czytających - według mnie czytają głównie ci, którzy mają bujną wyobraźnię i dużo wolnego czasu. Inteligencja nie ma nic do tego. (chyba że wolny czas lub wyobraźnia są z nią powiązane - wtedy cicho idę do kąta poważnie przemyśleć moje przekonania )
Cóż, wiem, że odpowiadam w porę, ale lepiej późno niż w cale. Właściwie nie powinienem był zaczynać tej dyskusji, ale jak już to zrobiłem, to wypada kontynuować.
Zacznijmy od tego, że "Inteligencja" jest pojęciem dość płynnym i może być różnie rozumiana. Tak więc według mnie wyobraźnia jest związana z inteligencją. Jest to raczej luźny związek, ale jest. (Ilości wolnego czasu, mimo szczerych chęci, nie byłem w stanie powiązać z nią w żaden sposób. ) W moim otoczeniu zauważam, że to właśnie osoby które uważam za inteligentne, mają bujniejszą wyobraźnię. (Oczywiście są od tej reguły wyjątki.) Może to po prostu ludzie w mojej okolicy są odmienni psychicznie od reszty świata, albo ja mylę te dwa pojęcia.
Być może to też braki w mojej wyobraźni, ale niektóre osoby sprawiają mi trudności jeśli chodzi o wyobrażanie sobie ich z książką. I najważniejsza sprawa, mówiąc w poprzednim poście o osobach mniej inteligentnych bliżej mi było do mówienia o osobach typu, potocznie mówiąc, dresy (Z góry przepraszam wszystkich inteligentnych dresów, jeśli jacyś się znajdą.) niż na przykład uczniowe mający problemy z nauką. (Zaznaczam, bo teraz widzę, że rzeczywiście można było źle odebrać tego posta.)
Proponuję zakończyć ten temat, bo raczej nie ma wiele więcej do powiedzenia, a pozatym powoli schodzimy z tematu. No chyba, że ktoś bardzo chciałby na to odpowiedzieć, to proponuję raczej na PW, żeby nie zaśmiecać wątku.
 
__________________
Watch your back,
shoot straight,
conserve ammo,
and never, ever, cut a deal with a dragon.

Ostatnio edytowane przez Julian : 26-11-2007 o 22:05.
Julian jest offline