Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-12-2007, 13:45   #355
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Johann

Widok rzucanych na stół przez Nassaira złotych monet mocno wstrząsnął Johannem. W końcu przez całe dorosłe życie miał do czynienia z towarami, obrotem, przychodem i najbardziej nie lubianym debetem. I dręczyło pytanie - dlaczego musieli uganiać się po lesie za byle zającem, skoro ten (człowiek ? istota ?) obdarzyła przed chwilą przygłupiego strażnika małą fortuną ? Postanowił jednak o to nie pytać. Otrząsnął się z zadumy i zabrał głos.

- Panów Topfnagera i Klapperfoota znam co prawda w tym samym stopniu co arcykapłana Tzeirzerga, za wysokie progi na moje chudopacholstwo, ale znam bardzo dobrze ich urzędników . Bywałem w tym mieście kilka razy i choć o sprawach magii, czarów ( tu skrzywił się paskudnie ) niewiele mogę powiedzieć, mogę wskazać parę miejsc gdzie można się zatrzymać.

- "Pod Małpą i Żeglarzem", "Pod Ciołkiem", Pod Lunetą" -
wyliczał na palcach - "Pod rudą lalą"...eee... " Pod lalą" może nie - tu zerknął na Veneficę i z powrotem wyprostował zgięty palec.

- Wszystkie są w dzielnicy kupieckiej i portowej, ale to porządne karczmy, gdzie można dobrze zjeść i wyspać w pokojach bez robactwa. Mogę też pożyczyć trochę grosza od tutejszych kupców - zerknął spod oka na Nassaira - jeśli jest taka potrzeba.

- Ale może lepiej żeby...eee... w tym czasie Nassair odpoczął, wzbudza ...pewną...hmm...pewne zainteresowanie ?

Otaczał ich gwar wielkiego miasta, krzyki handlarzy, kłótnie kupujących i sprzedających, rozmowy przekupek, przekleństwa wozniców , wszechobecny zapach ryb i i smoły i ta nieuchwytna atmosfera wielkiego portowego, co przyciąga z całego świata do nich rzezimieszków, złodziei, ladacznice i różne typy spod ciemnej gwiazdy.
 
Arango jest offline