Wątek: Post Mortem
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2007, 17:17   #17
Judeau
 
Judeau's Avatar
 
Reputacja: 1 Judeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znanyJudeau wkrótce będzie znany
Nim Julian zdążył otworzyć usta by odpowiedzieć towarzyszowi. Wielkie cielsko karczmarza przysłoniło światło nad nimi.

-Witam panów w moich skromnych progach. Jestem Matthias zwany kulawym. Oto wasze jadło i piwo. Mogę wam w czymś pomóc?

- Jeśli będę coś od ciebie chciał karczmarzu, wiem gdzie cię szukać – mrugnął dyskretnie w kierunku grubasa, po czym uśmiechnął się porozumiewawczo do Eika. Był zmęczony, spragniony, głodny i z pewnością nie miał ochoty rozmawiać o interesach przed dobrą kolacją. Zresztą, dyskrecji nigdy za wiele, jedna z wielu zasad najemnika, który chciał dożyć emerytury.

-Proszę siadać, pani

Chłopak grzecznie zrobił kobiecie miejsce i skinął głową. Łysina z pewnością szpeciła ją w oczach wielu, lecz w Julianie wywoływała ciekawość. Ścięte włosy nie były typową damską fryzurą, nawet wśród tych wyzwolonych kobiet-wojowniczek, które czasem widywało się na szlaku. Czyżby jakieś śluby? Może pokuta? Młodzieniec bez skrępowania wpatrywał się krótką chwilę w zjawisko, po czym uśmiechnął się słodko i odwrócił.
- Zjem i dowiem się szczegółów – wymamrotał do kolegi i ziewnął przeciągle. Ciepło tawerny sprawiło, ze myślami odpływał powoli do krainy snów Morra.
 
__________________
"To bez znaczenia, czy wygrasz, czy przegrasz, tak długo jak będzie to WYGLĄDAŁO naprawde fajnie"- Kpt. Scundrel. OotS
Judeau jest offline