Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-12-2007, 15:56   #382
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Koniec Rozdziału Pierwszego, czas zatem na premie i bonusy. Najpierw te literackie, potem uaktualnię stronę o przydział PD i PW.

Póki co, moje impresje i wrażenia dotąd:

Abishai / Mirumoto Fukurou

Najbardziej zrównoważony. Abishai pisze równomiernie, na w miarę stałym (i co o wiele ważniejsze - dobrym!) poziomie, rzadko kiedy popełnia błędy, wyjąwszy te interpunkcyjne. Regularnie jest, regularnie się odzywa, regularny w ogóle.

Ma pomysły, dogaduje się z graczami w sprawach retrospekcji, wspomaga MG w potrzebie (post z walką sumai, dziadek), cieszy się z podsuwanych mu motywów jak i rozgrywa własne (zakład przy walce sumai, heiminka imieniem Rei), ma - patrząc po dotychczasowych postach - dość zbliżoną wizję Rokuganu do mojej. Potrafi przyjąć potknięcie postaci (taisa Hideyori) jak i ciekawie wczuć się w postać (rozmowa z Satsumatą).

Najlepszy post Rozdziału Pierwszego: #102
Największa słabość: regularność grozi przejściem w rutynę. Post ze snem wybija się nad zwykły poziom zdecydowanie, zarazem jest jedynym, który mnie zaskoczył. Pozostałe mogłem przewidzieć. No i nadal nie do końca widzę postać Fukurou, choć tu parę jeszcze retrospekcji, jedna czy dwie sytuacje wołające o szybką decyzję i pewnie nie będzie problemu.

Kset / Hida Akito
Uffff! Moja osobista deska ratunkowa, człowiek, który przejął Akito. W przygodzie kolejne etapy mocno powiązane są z poszczególnymi postaciami. BNowanie postaci Akito spowodowane kłopotami Tolkiena mocno mnie bolało, więc bardzo cieszyłem się, że znalazł się ktoś, kto był gotów (i chętny!) go przejąć. Zdjęło mi to też z barków ciężar myślenia z jednej więcej perspektywy przy pisaniu postów. Kset nie pisze może najbardziej literackim i ortograficznym językiem polskim, ale poprawia zacnie i jest pierwszym człowiekiem, który faktycznie wyłapał mnie na błędzie. Za samo to ma 1 PD.

Ładnie wczuł się w postać Akito, którego uczłowiecza (wizyta u Satsumaty to zły pomysł bo późno), ale nie zapomina o jego chłopięcości (oni mi służy, ha!). Wprowadził też do sesji humor sytuacyjny, impresja na temat 'czy jadłeś już dzisiaj ryż' bawi mnie nawet dziś. Ma pomysły na załatwianie swoich spraw (miecz), no i jak na przejętą postać, dobrze sobie radzi.

Najlepszy post Rozdziału Pierwszego: #67, choć #63 też wpadł w oko.
Największa słabość: póki co jest to ewidentnie oswajanie się tak z postacią, jak i prezentowanym przeze mnie Rokuganem. Jedno i drugie jest całkowicie zrozumiałe, na oba remedium jest czas i dalsze granie. No i KJ wolno idzie, np. post 63 nadal ma niepoprawione Chmmm... ;-P

Manji / Bayushi Manji

Szeroki uśmiech. Manji jest moim osobistym motywatorem. Jego niesamowity entuzjazm i radość jaką ma z tej sesji powoduje, że mam ochotę przekopywać się przez rozmaite dodatkowe materiały by ją dodatkowo wzbogacić. Choć ewidentnie z ortografią nie jest za pan brat, poprawia za każdym razem.

Wczuł się w postać bez dwóch zdań, ma wiele pomysłów (przebieranka, trucie), z których część blokowałem z różnych powodów, czego mam nadzieję, że nie ma mi za złe. Kmili też poza sesją, za co ma plusa. Wprowadza bardzo dużo orientalnych smaczków i widać, że ma z tym styczność, a sesja zyskuje na klimacie (ceremonia parzenia herbaty, meridiany, masaż). No i ładnie pokazuje dwoistość samurajów: bushido i wyzbycie się emocji, a ludzka natura (zaburzyłem Wasze Wa, Maekuri).

Najlepszy post Rozdziału Pierwszego: #80
Największa słabość: postać jest bardzo trudna i naprawdę ambitna. A póki co z Manjim zgrywamy się jeszcze, to widać w pewnej beztrosce Skorpiona - jego faux pas są najczęstsze na razie, a nie gra Krabem czy Jednorożcem, ale Skorpionem, na którego słowa wszyscy będą zwracali uwagę - to musi boleć.


---

Oczywiście, są to jedynie moje - subiektywne, bo jak inaczej - oceny. Natomiast uważałem, że na takowe zasługujecie, bo to w oparciu o te oceny rozdzielam PDki. Starałem się opisać jak najwięcej. Brałem pod uwagę wiele w tych tekstach. Poziom pisania, ortografia i literacka wartość tekstów, przepływ i logika jak i soczystość, wszystko to wchodziło w grę. Do tego wprowadzane innowacje, smaczki, aktywność pozasesyjna, wszelkie oznaki wykazywania się inicjatywą czy pomysłowością, interpretowane były na plus.

Pozostali gracze będą się musieli uzbroić w cierpliwość, na razie PDki otrzyma ta trójka plus Obce. Obce, podobną temu ocenę zamieszczę jak czas mnie gonić przestanie tak bardzo.

Aktualizacja sesji i strony 12 Masek najwcześniej wieczorem.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline