Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-12-2007, 18:56   #9
Johannes Black
Banned
 
Reputacja: 1 Johannes Black nie jest za bardzo znany
Myślę, że kłócenie się o tekst książki, której polska wersja jeszcze się nie ukazała (przynajmniej nie oficjalna) nie ma sensu.

Podejrzewam, że Yaneks popełnił kilka błędów w tym temacie, ale jako jego dobry przyjaciel, muszę go trochę obronić. Czy wam nigdy nie zdarzyło się popełnić jakiejś strasznej omyłki? Jeżeli ktoś mi chce wmówić że nie, to niech nawet nie próbuje.

Osobiście uważam, że zaklęcie śmierci wcale nie działa tylko w próbie morderstwa. W "Zakonie Feniksa" Lord Voldemort rzuca w Dumbledora klątwę Avada Kedavra. Chybi, a zielony promień uderza w biurko, które staje w płomieniach. Czyli jednak działa też w inny sposób.

lukadepailuka, nikt nie chce Ci wmówić, że dusze rodziców Harry'ego są żywe. Mogę czepnąć się szczegółów, że to nie były dusze tylko ich wspomnienia. Myślę, że nie można ich zaliczyć ani do martwych, ani do żywych. Zgodzę się z Yaneksem, że istota martwa nie może się poruszać ani oddychać, mówić ani wykonywać innych czynności charakteryzujących istoty żywe.

A tak przypomniały mi się Inferiusy. Owszem, są martwe, ale sam prof. Snape powiedział, że są pod kontrolą czarnoksiężnika, że "są jak marionetki". To co innego. Jeżeli przewrócisz trupa na bok a on potoczy się, to nikt nie mówi że jest żywy. Dlatego apeluję do wszystkich (bo wiem, że Yaneks już tutaj nie bywa), aby baczyli na to, co piszą, bo może to być źle zrozumiane.


Johannes Black
 
Johannes Black jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem