Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-12-2007, 23:08   #262
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
A oto i moja wersja:

- Armia to niemal całe siły Krzyżackie zbierane od jakiegoś czasu na Pomorzu, pół dnia drogi (powiedzmy) przed granicami Narcyzowa/księstwa okolicznego (kwestia do sprecyzowania) złączyli się z armią Cesarstwa Niemieckiego.
- Armia podróżuje częściowo owszem, bez wiedzy, lecz często po wcześniejszym przekupieniu/zmanipulowaniu/dogadaniu się z poszczególnymi władcami. Wielu z nich bowiem wolało z pewnością przyjąć hojny datek i przepuścić wojska, niż zesłać na siebie gniew sporych wojsk.
- Burkhard pojawił się w Narcyzowie w imieniu Wielkiego Mistrza i także w jego imieniu kieruje działaniami wojskowymi. Nie mówcie mi, iż skłócone księstwa polskie nie są łakomym i zarazem łatwym kąskiem dla Cezara i Mistrza. Ma więc pełne poparcie przełożony zarówno do ataku, jak i do pewnych negocjacji, które chce przeprowadzić w zamku.
- Resztka zasady nieingerencji, czyli- Armia może być atakowana, może ponosić klęski, lecz wszystko w granicach zdrowego rozsądku- raz- i bez unicestwiania jej bądź zawracania- dwa. Rzucajcie więc kłody pod nogi, ale nie strzelajcie w głowę, to zabawa, a nie gra "Kto pierwszy ubije wroga".
- I najważniejsza rzecz- zaniechanie realizmu dla, nie bójmy się o tym powiedzieć, klimatu sesji, jej "fajności". Bo, przynajmniej dla mnie, zbytne rozdrabnianie się przeszkadza radości czerpanej z gry, a jeżeli armia nie pojawi się bezpośrednio w grze, niech sobie podróżuje i toczy boje.

Ot, tyle.

Czyli nasze głosowanie to:

Armia Kutaka (czyli oddziały w tle, ubarwiające jedynie rozgrywkę, bez specjalnego baczenia na realizm)

czy

Armia Behemota (czyli maksymalnie uniezależnione od Burkharda oddziały, nad którymi władzę mają wszyscy w stopniu całkowitym (czyli w pierwszej kolejności lecą do rozbicia ) z naciskiem położonym na realizm).
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.

Ostatnio edytowane przez Kutak : 17-12-2007 o 23:13.
Kutak jest offline