Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20-12-2007, 18:14   #100
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Mariusz jeno przytaknął głową, niedowierzając, że aż tak szlachetnych i prawych towarzyszy dane mu było zapoznać. „Jeśli szlachta zostawi tabory, to chłopi przeżyją…wszyscy a życie ludzkie nie sposób jest w majętnościach ocenić.” Po chwili zamysłu uznał, iż warto poprzeć Panów Braci.

- Racja Waszmościowie, choć nie moja to majętność tu pozostanie to nie spocznę nim ją w ten czy inny sposób odzyskam. Jeśli komendy nie będą mi stały naprzeciw wówczas cały swój czas poświęcę na wytropienie zbójców. Ślady z taborem zostawią wyraźne, choćby nawet i próbowali je ukryć. Zapewne do twierdzy się udadzą, warto by więc było upozorować odwrót a zapotem wrócić nim do twierdzy Rożyńskiego dojadą. Zapewne też, jeśli niebiosa są nam łaskawe, pozostawią chłopów gdyż po cóż im by było ich ciągnąć za sobą, a nawet i jeśli, to i tak łatwiej nam będzie ich życie uchronić w naszej zasadzce niż przy tym ataku, gdzie broń ich jeszcze naładowana.
Jednak nie moje to wozy i nie ma decyzja…


Chwilę później spokojnie ładował półhaki.
 
Eliasz jest offline