Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-12-2007, 13:56   #123
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
- Griszko został przeze mnie strącony w niebyt.- słowa Lorianny zadziałały nań jak wino najznakomitsze, zdecydowanie poprawiając nastrój wściekłego Krzyżaka. Och, Kordzie Griszko, że też chciałeś wystąpić przeciwko mnie, że też zapragnąłeś mnie zgładzić... Burkhard żałował jedynie Zygfryda- przypuszczał, iż mógł mieć w sobie moc, moc niespotykaną wśród zwykłych ludzi, podobnie jak jego ojciec... Lecz nawet jeżeli potęga jakaś w nim drzemała- nie zdążyła się obudzić...

Opuścił komnatę w ślad za wampirzycą, słysząc zaś padające z jej ust słowo Immortalitatis, skrzywił się nieznacznie. I to nie z powodu niechęci do języka łacińskiego...

- Można mnie tak nazwać, lecz nie oddaje to mojego całego kształtu. Ja bowiem pochodzę od niego...- von Truttcheweitz dłonią wskazał w górę, w kierunku nieba- Nieśmiertelne jest moje ciało, potrzebne do czasu, gdy skończy się moja misja tu, na Ziemi. A potrwa jeszcze trochę...- w oczach mężczyzny można było dostrzec obłęd. czyste szaleństwo. Czy Krzyżak był zwyczajnym wariatem...?

- Lecz nie o tym mamy mówić.- jakby nagle otrząsnął się, spoważniał- jego oczy znów spowiły się tajemniczą mgiełką, wyprostował się, przybrał wyraz twarzy pasujący do chwili, do jego funkcji- Moje propozycje są nadal aktualne. Twa pomoc w tej chwili, Lorianno, w zamian za nią zaś nasza wdzięczność objawiona koroną księstwa Polskiego zaprzyjaźnionego z Nowym Państwem Zakonnym i z Cesarstwem spoczywająca na twych skroniach, Lorianno.

- Lub to wszystko bez Ciebie.
- dodał po chwili- Zabij bowiem mnie, a moje wojska przyspieszą. Rozbij moje armie, a zostaniecie okrzyknięci zbójnickimi poganami. A ja otwieram przed Tobą wrota do chwały, potęgi i władzy...
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline