Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-01-2008, 22:01   #55
Kutak
 
Kutak's Avatar
 
Reputacja: 1 Kutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwuKutak jest godny podziwu
Dzięki Ci Boże, po stokroć dzięki...- wyszeptał ksiądz gdy pojął, iż Dominik jedynie zemdlał. Wszystko będzie z nim w porządku- Sonia zna się na pierwszej pomocy w takich wypadkach, później przetransportuje się go do szpitala, w końcu niektóre jego dojścia wciąż istniały... O tak, wszystko będzie dobrze, cudownie.

Telefon kobiety ciągle był włączony...

Niestety, głos Jerzego nie pozwalał mu się podszyć pod niedoszłą zabójczynię, wątpliwym był także fakt, by ich rozmówca uwierzył w to, iż jego "pracowniczka" ma się dobrze, a męski głos w słuchawce to tylko jej przyjaciel, który postanowił pomóc jej w zadaniu. Cóż, nie pozostało nic innego jak...

- Oto i odpowiadam. A głos mój niechaj będzie głosem Mojżesza, który rzekł, iż w Boga wierzących przez morze przeprowadzi. A Ty wiedz, iż z braćmi swymi skończysz na dnie wiecznej wody, niczym Egipcjanie, którzy naród wybrany pojmać chcieli. Oto powoli nadchodzę po twą głowę, Smoku, i wiedz, iż nie powstrzyma mnie nic i nikt. - mówił głośno, wyraźnie, lecz zarazem szybko- tonem pełnym fanatyzmu. Po ostatnich słowach rozłączył się i schował telefon kobiety. Jeszcze się przyda.

I gdy już miał ruszać do mieszkania, natknął się na kobiety wchodzące do bloku. Wszystkie trzy uczestniczące w strzelaninie w sklepie. A z nimi jakiś mężczyzna, zapewne ich ofiara.

- Widzę, że nie tylko na mnie polują. Później porozmawiamy. Dominik- wskazał na trzymanego nieprzytomnego mnicha- potrzebuje pomocy- spojrzał wymownie na Sonie, po czym delikatnym kopnięciem wskazał na nieprzytomną dziewczynę- Ją też musimy wziąć ze sobą. Sprawa zdaje się poważniejsza niż nam się początkowo wydawało, a w tym- pomachał teczką trzymaną w drugiej ręce- podobno znajdziemy trochę wyjaśnień...
 
__________________
Kutak - to brzmi dumnie.
Kutak jest offline