Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-01-2008, 19:10   #12
Latilen
 
Latilen's Avatar
 
Reputacja: 1 Latilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodzeLatilen jest na bardzo dobrej drodze
"Światło. Tam będzie lepiej widać i... "i wtedy na szczęście padła propozycja Eugene. "Podziękuje mu może później, teraz należy w końcu się otrząsnąć." Do tej pory nigdy jej się nie zdarzył AŻ TAK długi atak. Dlatego słuchała bacznie każdej wypowiedzi z zamkniętymi oczami. Tak lepiej się czasem myśli.
Co by dała, żeby umieć kontrolować rzeczywistość, jakby była snem. A może...

- A może to... Może.. - głos się jej załamał i zszedł do szeptu. Nigdy nie była dobra w mówieniu do więcej niż jednej osoby na raz. Zwłaszcza, jeśli ludzie zdawali się jej słuchać. Wzięła głębszy oddech i poprawiła wpadające do oczu włosy. - Może to zbiorowy sen? Interesuje się, chyba, świadomym śnieniem i na przykład szamani plemion Ameryki Północnej potrafią śnić ten sam sen na raz w grupie. Może to coś w tym stylu...?

Nawet jej wydało się to głupie. Po co niby mieliby wrzucić ich szóstkę w jakiś tam sen i skąd ten całkowity zanik wspomnień? No i ta mapa i medalion. No właśnie. Lukas miał pewnie rację, wiążąc te dziwne przedmioty z obecną sytuacją.

- Ja chcę zobaczyć "mapę". - ręce jej się strasznie trzęsły, ale podeszła i delikatnie przejęła pergamin. Po czym przyjrzała mu się dokładnie.

- Mi to raczej przypomina linie, według których można by zginać ten kawałek papieru i uzyskiwać jakieś wzory z tych kwadratów, aż dojdzie się do tego, pożądanego. Tak jakby do rozwiązania łamigłówki. Albo gry logicznej. Zagadki? - im więcej mówiła, tym mniej była pewna. Aż zamilkła zupełnie onieśmielona własnym pomysłem.
 
__________________
"Women and cats will do as they please, and men and dogs should relax and get used to the idea."
Robert A. Heinlein

Ostatnio edytowane przez Latilen : 12-01-2008 o 21:39.
Latilen jest offline