Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-01-2008, 22:35   #1
Macharius
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 581 Macharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemuMacharius to imię znane każdemu
WH40K - Dawn of War"Otwarty umysł jest jak forteca której wrota są pozbawione krat i nie strzeżone" - nieznany Kronikarz Kosmicznych Marines z Zakonu Krwawych Kruków.

Warhammer 40 000: Dawn of War to strategia osadzona w realiach tego znanego bitewniaka i co warto zaznaczyć jego najlepsza konwencja na PCty jaka dotąd wyszła, nie może się równać z jej poprzedniczkami takimi jak Final Liberation czy Rites of War. Do DoWa wyszły póki co dwa dodatki - Winter Assault oraz Dark Crusade ale w marcu ma mieć swoją premierę trzeci i ostatni dodatek - Soulstorm.

"Chwała Imperatorowi!" - kapłan Aristos Verdun

W podstawowym DoW mieliśmy jedną kampanię w której przewodziliśmy losami Trzeciej Kompani Kosmicznych Marines Zakonu Krwawych Kruków dowodzonej przez kapitana Gabriela i Kronikarza Isadora. Kampania to opowiada o zmaganiach Marines z orkami i wszystko wydaję się proste dopóki nie zostaje odnaleziony tajemniczy relikt Chaosu...

"Ignorancja jest cnotą" - Inkwizytor Ausodius Krustos.

Dodatek Winter Assault zaoferował nam dodatkową, piątą rasę - Gwardię Imperialną (rasy z podstawki to Kosmiczni Marines, Kosmiczni Marines Chaosu, Orkowie i Eldarzy). Poza tym do naszej dyspozycji oddane zostały dwie kampanie - sił dobra i zła. Cała historia toczy się na pewnej małej planetce na której odnaleziono starożytnego Tytana i każda ze stron konfilktu pragnie go dla siebie zawłaszczyć.

"Wszyscy grzesznicy drżą przed gniewem Imperatora!" - okrzyk Szarych Rycerzy.

Dodatek Dark Crusade zmienił całkowicie typ rozgrywki, dano nam do podboju planetę Kronus i siedem ras (dodano Dominium Tau i Nekronów), każda rasa ma inne cele i plany w związku z Kronusem więc ciężko jest opowiedzieć jednoznacznie o fabule.

"Wiedza jest potęgą" - motto Krwawych Kruków.

Soulstorm ma typem rozgrywki przypominać Dark Crusade jednak zakres wojen rozszerzono na parę planet i księżyców, ponadto to wojny włączyły się dwie nowe siły - Inkwizycja i Mroczni Eldarzy.
 
Macharius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem