Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 17-01-2008, 10:14   #77
Johannes Black
Banned
 
Reputacja: 1 Johannes Black nie jest za bardzo znany
Lina? - zapytał karczmarz mocno zdziwiony. Otworzył szeroko oczy i usta, po czym zaczął wpatrywać się w ciebie. - A po co ci lina w tych okolicach? Ja nie mam, musisz spytać w sklepie, to budynek za moją karczmą. Pytasz mnie o te naszyjniki? Co tu się dzieje? To bardzo skomplikowane. No więc widzisz, jakiś rok temu przybyłem tutaj z Ulrykiem. Wtedy był mało znaczącym kapłanem. Postanowiłem tu pozostać, a Ulryk ruszył tropem bandy zwierzoludzi. Nie wiem co się z nim działo przez pół roku. Dostałem wtedy propozycję dołączenia do gildii tutejszych mieszkańców. Dawali takie fajne, złote medaliony. Wziąłem go, i wyruszyłem do Middenheim. Nikt nie chciał go kupić, wszyscy odsyłali mnie do świątyni Sigmara. Tam spotkałem Ulryka, wtedy już dostojnego lektora kościoła. Zneutralizował moc naszyjnika i odesłał z powrotem do Blausdorfu. Okazało się, że ta gildia to kultyści. Ulryk przybył tutaj miesiąc później ze swoim podwładnym, Arkturusem. Wpadli na te same ślady co wy, ale Arkturusa nakryli przy kradzieży jakiejś księgi, chyba sfabrykowanej, i go ukatrupili... To było straszne. Zatłukli, zabili na śmierć! Jak go zobaczyłem, to normalnie aż tu się schowałem. Ulryk pomógł mi się pozbierać. Miesiąc później wy tu przybyliście. - powiedział dosyć rozwlekle karczmarz, jednocześnie pociągając zdrowo z butelki.
 
Johannes Black jest offline