Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24-01-2008, 06:47   #40
DrHyde
 
DrHyde's Avatar
 
Reputacja: 1 DrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłośćDrHyde ma wspaniałą przyszłość
Ja się wypowiem na temat ogólnie raczej.
Jestem graczem i MG od kilku dobrych lat...hmm...zdaje się, że to już 7 latek.
Zaczynałem od Warhammera i pozostałem wielkim fanem tego systemu. Na co głosowałem? Oczywiście na edycję pierwszą. Szczerze mówiąc, obie edycje nie są pozbawione wad. Tak i pierwsza jak i druga mają sporo zalet. Druga edycja to już cios komercyjny moim zdaniem. Po ukazaniu się na rynku "smakowitego" D&D z wyd. ISA, druga edycja bardzo przypomniała mi właśnie D&D. Kolorowo i drogo.
Daje sie też odczuć zmiany w klimacie i generalnie istocie Warhammera.
Wydaje mi się, że wcześniej był bardziej elastyczny.
Może to tylko moje refleksje, ale wydaje mi się, że obie edycje podzieliły fanów na tych starszej daty i nowszej. Wyraźnie aczkolwiek powoli zatraca sie w grach fabularnych wiele wartości. W jednym z wywiadów I. Trzewiczek wypowiadał sie na temat docierania do graczy. Stwierdził, że wydawcy starają sie dotrzeć do wszystkich graczy nawet do komputerowych. Dosyć mnie to dotknęło, ale to materiał nie dotyczący bardziej tematu.
Osobiście z II edycji nie korzystam. Tak długo czekałem na wznowienie produkcji WFRP w Polsce... Doczekałem się całkiem innego systemu.
 
DrHyde jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem