Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2008, 19:45   #213
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
Azyl


„Przybytek Pieśni”

"Tyle jak chodzi o próby zmiany tematu czy zarzucenie wabika..."

Gnom wyczuwszy odór z pyska zielonoskórego odsunął skrzywioną twarz jednocześnie próbując ręką zamachać by odwachlować nieco powietrze. Ręka ślepca przez to dotknęła nachylonego pyska slaada...

"O. No cóż."

Lekkie wstrząśnięcie łokcia i nóż błysnął parę centymetrów od oka ropuchopodobnej istoty...

By zagłębić się w stole pomiędzy jej palcami, niewiele chybiając palców czy błony między nimi.

- Nie strasz mnie swoją nową aparycją proszę, bo będę miał potem podrapaną rękę. - Powiedział spokojnie i cicho gnom. Fialar, mocno przyciskany do piersi ślepca drugą jego ręką zasyczał wściekle, wyraźnie niezadowolony z reakcji slaada. Pazury kota wbijały się w przedramię gnoma, który wciąż się krzywił, choć raczej nie wskutek oddechu rozmówcy.

- Jak już usiądziesz jak siedziałeś, będziemy mogli porozmawiać spokojnie dalej. W moim mniemaniu temat magicznego ognia jest ważniejszy niż mój towarzysz. Tak samo jak temat szkatuły i przygód reszty z nas. Dlaczego? Bo niezależnie od tego jak 'potężny' mój przyjaciel jest, nie powstrzymało to wydarzeń i jestem tu z Wami.

"Czy tylko ja czuję woń mojego strachu? Bylebym się nie spocił."

Pozostawiając nóż wbity między palcami slaada, Learion w miarę mówienia powolnym, pełnym gracji ruchem cofał rękę, by wznieść ją w powietrze i umieścić między pyskiem slaada a sobą. Potem bardzo powoli poruszył nią, jakby miał zamiar znowu odnaleźć zielonoskórego i położyć swą dłoń na jego pysku.

"Fialar, spokojnie. Spokojnie. On tylko grozi."

Ale myśli brakowało pewności, Aylinn bowiem jej nie czuł.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline