Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2008, 20:49   #17
merill
 
merill's Avatar
 
Reputacja: 1 merill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputacjęmerill ma wspaniałą reputację
Fakt, że mechanika NS kuleje... bardzo kuleje... powiedziałbym nawet, że gdyby trzeba ją przyrównać do konia... to trzeba by było ja zastrzelić... Ale system to nie całe NS. Plusem mechaniki z Neuroshimy są jak już Ruda wspomniała sztuczki, detalik niosący ze sobą pewną świeżość i pozwalający na praktycznie dowolną kreację postaci bohatera. Również metoda wyboru pochodzenia i związanych z tym korzyści jest dużym plusem, przywileje otrzymywanie z pochodzenia osadzają jeszcze lepiej postać gracza w danym miejscu na mapie postapokaliptycznych U.S. Zresztą samo przedstawienie pochodzeń w rozdziale "Tworzenie postaci" powala na kolana. Autor świetnie potrafił przedstawić w opisie animozje pomiędzy różnymi miejscami w Shimie i główne archetypy zachowań jakie przejawiają postacie z danego terenu.

W sumie podręcznik to tylko pobieżny opis sytuacji po wojnie nuklearnej. Mam dość jasno zarysowane główne konflikty, Molocha i rozprzestrzeniające się mutasy. Plusem jest wiele tzw. zahaczek, czyli napomknięć autorów, jakichś opowiadań czy informacji z "tych szarych" ramek, przy odrobinie wyobraźni można doskonale je wykorzystać na sesji, a nawet oprzeć o nie całe przygody czy kampanie . Wg. mnie to duży plus, że podręcznik nie opisuje wszystkiego od "A do Z", jest przynajmniej miejsce na inwencję MG i graczy. Kupowanie dodatków, to kwestia osobistego wyboru i funduszy. Niektóre warto... niektórymi w ogóle lepiej se głowy nie zawracać.

Logiczne wytłumaczenie np. pochodzenia czy ilości paliwa, czy istnienia Molocha? Czy tak naprawdę to tak mocno wam potrzebne? Świat w którym żyjemy teraz nie jest logiczny, np. ograniczanie produkcji żywności w Europie Zachodniej a głodujące dzieci w Etiopii - wiem, że to banał, ale taka jest prawda. Więc nie wymagajcie, by świat po nuklearnej zagładzie był logiczny... Neuroshima została stworzona by się dobrze bawić wśród ruin zniszczonej cywilizacji... więc pomimo swoich wad, ma też zalety, których nie da się nie zauważyć.
 
__________________
Czekamy ciebie, ty odwieczny wrogu, morderco krwawy tłumu naszych braci, Czekamy ciebie, nie żeby zapłacić, lecz chlebem witać na rodzinnym progu. Żebyś ty wiedział nienawistny zbawco, jakiej ci śmierci życzymy w podzięce i jak bezsilnie zaciskamy ręce pomocy prosząc, podstępny oprawco. GG:11844451
merill jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem