Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-09-2005, 17:30   #45
Nassair
 
Nassair's Avatar
 
Reputacja: 1 Nassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwu
Ja również dodam do ulubieńców N. Gaiman'a. Nie mówiąc o komiksach z serii "Sandman" (jedne z lepszych komiksów jakie czytałem), mogę z czystym sercem polecić książki "Koralina" (bardzo dobra pozycja, choć końcówka mnie troszkę rozczarowała), "Gwiezdny Pył" (nie jest ona wybitna, ale miło się ją czyta i ma w sobie dużo Gaimana, kto go lubi będzie zadowolony). Ostatnim tytułem są "Amerykańscy Bogowie", ale mogę polecić jedynie pierwsze 50 stron ponieważ dopiero rozpocząłem lekturę.


Co do trylogii "Doliny Lodowego Wichru" to zgodzę się z Hood'em, jest zaledwie fajna. Przez wakacje odświeżyłem (po 10 latach chyba) trylogie "Dragon Lance", pierwszy tom "Bliźniaków" (reszty nie mogę zdobyć), oraz fragment IV tomu Lancy (ale przerwałem, zdecydowałem że najpierw bracia Majere). Choć u mnie na półce Lanca nie leży (mam z biblioteki) i nie jest to seria której książki będę kupował w pierwszej kolejności, należy zwrócić uwagę że są one bez wątpienia dobre i wiele wniosły w literaturę fantazy i rozpowszechnianie RPG (np. w Polsce). Zwróćmy też uwagę że jakościowo, większość "dzieł" Lancy bije na głowę czytadła podpisane Forgotten Realms. A co do FR czytałem I tom Wojny Pajęczej Królowej i mimo iż autor starał się aby fabuła była wielowątkowa, a akcja "wartka" to właśnie chyba to staranie nie wyszło książce na dobre. Krótko mówiąc wydaje mnie się ona "płaska" i nieciekawa, na tyle że nie zdecydowałem się na kupno dalszych części.



Pozdrowienia

8)
 
__________________
And then... something happened. I let go.
Lost in oblivion -- dark and silent, and complete.
I found freedom.
Losing all hope was freedom.
Nassair jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem