Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-01-2008, 23:00   #86
Bulny
 
Bulny's Avatar
 
Reputacja: 1 Bulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputacjęBulny ma wspaniałą reputację
- Tak więc cóż. Słuchy po wsiach chodzą, że Guido zwiał do Mousillon. Ileż w tym prawdy, tego mogę się jedynie domyślać, ale z tego co tutaj widzę to i my się tam wybieramy. - Odpowiedział Nikolaj na pytanie zadane mu przez rycerza. Po chwili zadumy dodał jeszcze - Prawda to, że tam w Mousillon "szatańskie pomioty uwolniły moce ognia z gór"? Wiecie, nie miałem jeszcze okazji przesiadywać w tamtych stronach, aczkolwiek conieco słyszałem od różnych ludzi. - Po czym uśmiechnął się do nowych towarzyszy.

Po chwili jednak obrócił się w stronę krasnoluda. Poczekał chwilę w niepewności dając rudowłosemu mężczyźnie zawiązać rozmowę. Gdy ten uścisnął mu rękę, całe napięcie zgromadzone w człowieku uszło w jednej chwili. Jeśli miałby wybierać z towarzystwa tych trzech panów, najbardziej przychylne byłoby mu przebywanie z krasnoludem. Czuł że przy butelce doborowej gorzałki oboje odnajdą wspólny język.
- Witam panie krasnolud! - Przemówił - Mam nadzieję że podróż będzie tak samo przyjemna jak wrażenie, które teraz na mnie wywarłeś. No ale dobra. Bez zbędnych ceregieli. Mamy parę rzeczy do zrobienia i trzeba by wyruszyć jak najszybciej co by nas noc szybko nie zastała - Po tych słowach wrzucił swój ekwipunek do juków, przypiął miecz do siodła zostawiając sztylet dalej przy pasie i wsiadł na konia zakrzykując:
- Czas to pieniądz mości panowie. Nie pozwólmy aby nasze sakwy się kurczyły. W drogę!
 
__________________
"Gdy Ci obcych ludzi trzech mówi że jesteś pijany to idź spać" - Stare żydowskie przysłowie ;)
Bulny jest offline