WÄ…tek: Narkotyki
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-09-2005, 00:14   #16
Nassair
 
Nassair's Avatar
 
Reputacja: 1 Nassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwuNassair jest godny podziwu
Co do narkotyków RPG to naprawdę nie trudno coś wymyślić samemu. Wystarczy wpisać odpowiednie hasło w wyszukiwarkę, trochę pogłówkować względem odpowiedniej mechaniki (tu DnD) i gotowe.
Młodsi gracze pewnie nie pamiętają, ale jeszcze jakiś czas temu wychodził miesięcznik M&M. W czasach swej świetności, był to naprawdę niezły magazyn. W owym piśmie kilkakrotnie poruszano temat "Narkotyków w RPG". Również w działach tematycznych (przypisanych do różnych systemów, niestety raczej nie ma DnD), często pisano o miksturach i alchemikach. Oczywiście w miesięczniku (zwłaszcza kiedy przeglądam go teraz, kiedy miałem 15 lat to się nim zachwycałem, ale czasy były inne) nie ma nic odkrywczego, czego by nie można wymyślić samemu. Ale oczywiście gotowe zestawy bardzo przyśpieszają i ułatwiają zadanie. Mogą również podsunąc całkiem nowe pomysły. Odbiegając od tematu mogę polecić M&M'a, młodym graczom. A więc kto może niech zagląda, zawsze cos ciekawego może znajdzie.
Polecić tez można CP2020. Tam narkotyków są całe góry i w podręczniku głównym (chyba) pełna mechanika ich tworzenia. No oczywiście że CP to nie DnD, ale pomysłów jest tam naprawdę dużo, wystarczy coś zaadaptować.


Pozdro.
8)
 
__________________
And then... something happened. I let go.
Lost in oblivion -- dark and silent, and complete.
I found freedom.
Losing all hope was freedom.
Nassair jest offline