Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-02-2008, 22:58   #6
Tevery Best
 
Tevery Best's Avatar
 
Reputacja: 1 Tevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie cośTevery Best ma w sobie coś
Najpierw Jendker. Przebiegunowanie Ziemi to zjawisko naturalne, zachodzi co ok. 100 000 lat bodaj, i właśnie w najbliższej (z geologicznego punktu widzenia) przyszłości powinno nadejść. Natomiast towarzyszące mu katastrofy to ty sobie co najwyżej mogłeś z palca wyssać, to w żaden sposób nie jest groźne dla życia - w najgorszym razie będzie masowy pomór ptaków, które polecą w złą stronę, kompasy zaczną wskazywać południe etc. W jaki sposób zmiana biegunów Ziemi może wywołać jakąś burzę, powódź, trzęsienie ziemi, cokolwiek? Nie może.

Mira: czytałem gdzieś, że jeżeli wirus Ebola dostanie się na pokład samolotu, w pół roku wytrzebi 80% ludzkości. Mniam. A kometa? Jeżeli jakaś kometa byłaby na kursie kolizyjnym z Ziemią, byśmy o tym wiedzieli, i wiemy - za bodaj 300 lat ma coś takiego mieć miejsce. Z tym, że kometa nas bezpośrednio nie trafi, a jedynie jej odłamki, które nie będą w stanie poważnie nam zagrozić - większość stopi się w atmosferze, reszta trafi na biegun. Zanim Ziemia będzie bezpośrednio zagrożona przez inne ciało niebieskie, będziemy w stanie temu zapobiec, a przynajmniej zdążymy skolonizować inne obiekty.

Zmiany klimatyczne? To już większe zagrożenie. Ale czy zdążą nas wybić, jeżeli za pół wieku mają się skończyć paliwa kopalne?

Wojna atomowa? Też jest na miejscu. Największym zagrożeniem dla człowieka jest człowiek. Czasami sobie myślę: a co, jeśli właśnie leci na mnie bomba jądrowa? Dochodzę do wniosku, że gdyby tak było, miałbym przesrane. Ale czy bomby wystarczą, żeby wytłuc 6 miliardów istnień?

Podsumowując: jesteśmy jak karaluchy. Nas się nie da wybić, w najlepszym razie - przetrzebić. Prędzej czy później czeka nas Neuroshima.
 
__________________
"When life gives you crap, make Crap Golems"
Tevery Best jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem