Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-02-2008, 10:03   #18
Eliasz
 
Eliasz's Avatar
 
Reputacja: 1 Eliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputacjęEliasz ma wspaniałą reputację
Myślę nad wprowadzeniem totemu nietykalności Taki ruchomy punkt przeznaczenia będący przy tej postaci, która w danej rundzie , najpiękniej, najpełniej, najbardziej opisowo zrobiła posta - bardzo jednocześnie wczuwając się w postać. Na pięciu graczy, jeden najwybitniejszy post będzie chronił ( choć tylko przez tą rundę) posiadacza totemu - czyli gracza który wrzuci najlepszego posta.

W KC nie ma punktów przeznaczenia, ani niczego podobnego. A sam wiem dobrze, jak na skutek mechaniki szybko czasem moźna opuścić ten świat. Temat ten jednak pozostawiam do rozwinięcia w komentarzach, które powstaną wraz z sesją.

Edit. najlepszy post dodatkowo będzie na czas danej rundy obdarzał jego posiadacza zdolnością szczęściarz ( kumulatywnie, jesli ktoś już będzie miał, a nigdy nie wiadomo co i kiedy każę Wam dorzucać )

Jedna rzecz: co prawda nie tworzę ograniczeń dla graczy, lecz i oni niech uważają. Czy czarny rycerz pomoże grupce wieśniaków nie mających kasy i błagających o pomoc? Czy ruszy za towarzyszami itp. , żebyście się sami z przygody nie wykluczyli i to w jej trakcie. Warto w miejscu historii opisać jego motywacje i dążenia – to dla mnie bardzo ważna część historii, podobnie plany na przyszłość, oraz co kocha a czego nie znosi.

Czarnoksiężnik wlezie w każde gówno, czarny, zwykły czy palladynowy rycerz już nie- to jest szlachta. Właściwie to proponuję zacząć od wylosowania pozycji, aby określić stan z jakiego pochodzi bohater. Przewiduję tu jednak wyjątek w postaci automatycznego przyznania : niższa klasa wyższa - dla osoby chcącej grać postacią rycerską. W wylosowanie kasty książęcej po prostu nie uwierzę, choć gracz zawsze będzie mógł wykonać ze mną na to rzut, ale z góry niech się godzi z wynikiem, nawet gdyby miał być najgorszym chłopem.

Cała reszta rzuty, jak już wspomniałem uczciwość to ważna rzecz i wierzcie mi postać chłopa łowcy, będzie miała zawsze pole do popisu w opisach i narracji postaci.

Przewiduję cały system godziwego wynagradzania w PD - choć ostrzegam, że rozwój będzie powolny, niektóre przygody mogą go przyśpieszyć, to jednak postaci wysoko poziomowych ( przewiduję naprawdę długą rozrywkę ) jeszcze długo mieć nie będziecie. Będziecie w pocie czoła wspinać się po szczeblach profesji, docenicie wartość przyjaciół, skarbów magicznych, kontaktów itp.
 

Ostatnio edytowane przez Eliasz : 07-02-2008 o 10:59.
Eliasz jest offline