Spis Stron RPG Regulamin Artykuły POMOC Kalendarz Blogi
Wróć   lastinn > RPG - Play By forum > Rekrutacje do sesji RPG > Archiwum rekrutacji
Zarejestruj się Użytkownicy Oznacz Fora Jako Przeczytane

Archiwum rekrutacji Wszelkie rekrutacje które zostały zakończone.


 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02-06-2008, 16:23   #11
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 4 Cedryk wkrótce będzie znanyCedryk wkrótce będzie znany
$: 154 702
Jeszcze sprawa postaci dwu profesyjnych, bo tworząc, postać można od razu stworzyć dwu profesyjną, dopuszczasz czy wszyscy mają tylko mieć jedną profesję. Oczywiście wiadomi iż takie postacie wolniej awansują bo punkty doświadczenia rozdzielane są pomiędzy dwie profesje ale zawsze to jednak jakieś wzmocnienie postaci.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nieulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974 Zło kroczy ulicami. Coś się psuje. Aby człowieka docenić wystarczy kliknąć na wagę albo notkę wpisać...
Cedryk jest offline  
Reklama
Stary 02-06-2008, 17:25   #12
 
kset's Avatar
 
Reputacja: 3 kset wkrótce będzie znanykset wkrótce będzie znany
$: 126 418
Zgadza się, ale z tego co pamiętam, to półbóg nie łączy się z żadną inną. Wyjątkiem jest dwuprofesyjną postać która ma za boga - władcę orków katana, przy odrobinie szczęścia dostaje przy modlitwie 1000 świec nową profesję - półbóg - daje to 3 ! profesje na raz. Nie wykluczam postaci dwuprofesyjnych w każdym razie, jak ma ktoś ochotę niech tworzy, byle w zgodzie z regułami łączenia, tam gdzie decyzja pozostawiona jest MG tam zadecyduję ja, bo jestem MG oczywiście po uprzednim wytłumaczeniu mi dlaczego postać ma akuratnie te dwie profesje.
 
kset jest offline  
Stary 02-06-2008, 19:49   #13
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 8 Redone ma w sobie cośRedone ma w sobie cośRedone ma w sobie coś
$: 111 584
<przytula kseta i skacze z radości>

Kryyyysztaaaałkiii! Moje Kacołki kochane. Wstydem byłoby nie spróbowanie swoich sił przy tworzeniu postaci Tak, zawsze miałam z tym problem, ta mechanika jest dla mnie za mądra Ale postaram się! Równiez mam ogromny sentyment do tego systemu i do tego świata, ciesze się że w końcu jakaś przygoda rozegra się w Orchii. Jutro zabiorę się za postać, jak będę miała jakieś problemy (oby nie) to mam nadzieję kset ze pomożesz Mam co prawda podręcznik w domku ale mówię, te zasady są dla mnie za mądre.

Dzięki kset za tę rekrutkę!
 
__________________
Zamiast mówić "dziękuję" - daj mi pozytywną reputację ;)
Do the impossible, see the invisible.
Touch the untouchable, break the unbreakable.
Redone jest offline  
Stary 02-06-2008, 19:54   #14
 
Smoqu's Avatar
 
Reputacja: 2 Smoqu jest na bardzo dobrej drodze
$: 29 725
Widzę już pięciu chętnych.

Jednak zgłoszę swoją kandydaturę, gdyż KC były moim pierwszym systemem ... jeszcze w czasach, gdy MiM nawet nie był pomysłem

A krótko, to mogę się pochwalić, że brałem udział w powstawaniu zasad i całej gry KC

Ale to było dawno.

Proszę o uwzględnienie mnie w rekrutacji. I od razu pytanie uszczegóławiające i dość istotne - jaki jest przewidywany charakter drużyny?
 
Smoqu jest offline  
Stary 02-06-2008, 20:01   #15
 
kset's Avatar
 
Reputacja: 3 kset wkrótce będzie znanykset wkrótce będzie znany
$: 126 418
Smoqu, jeśli to prawda co piszesz, a zakładam, że tak to masz u mnie dużego plusa w rekrutacji.

Nadsyłajcie jak najwięcej kart, co prawda z bólem serca będę musiał komus odmówić, ale za to będzie większa pewność, ze zostanie smietanka zapaleńców kryształkowych.

Jeśli chodzi o pomoc to owszem, podałem gg, w pewnych sprawach można się smiało pytac, byle nie zrzucać na mnie całego ciężaru tworzenia postaci - to by też świadczyło o nie takim zapale jakiego szukam


Edit: Dobre pytanie, pamiętając charakter przygód w MiM, to i Czarny Rycerz i Czarnoksiężnik znajdzie tam coś do roboty. Raczej postacie, które będą gotowe podjąć się przygody nie uśmiercając przy tym na prawo i lewo kompanionów przy podziale zysku. Jeśli tak nie będzie to kapłan dobrego boga razem z Czarnoksiężnikiem mogą podróżować, jak dojdzie do spięć...cóż gdy gracze zabijają się wzajemnie to wyręczają wówczas MG, dobry sposób na osłabienie drużyny wychodząc z czystymi rączkami Będzie dobrze, nie twórzcie postaci anormalnych którzy nie dadzą sobie rady w społeczeństwie czy grupie, a to czy będziecie przy tym źli czy dobrzy to już Wasz wybór.


Jeśli będą bardzo przeciwne postacie, skrajne przypadki to wówczas gracz którego postać mniej mi będzie pasowała do charakteru drużyny, będzie w najgorszym razie przymuszony do zmiany koncepcji profesji. Na razie nie chcę ograniczać, bo w praktyce widziałem już różne mieszanki Palladyn- vs Czarny rycerz, to by się faktycznie nie kleiło, najwyżej spotkają się we wprowadzeniu i ten który przeżyje będzie grał dalej, gracz który będzie chciał grać dalej lub wejść na miejsce zabitej postaci, będzie już musiał brac pod uwage charakter drużyny - to bedzie najlepsze rozwiązanie.

Edit 2

Zanim rozpoczniecie właściwą przygodę, będziecie już na 1 poz więc bez obaw.
Dzięki za linka do stronki, będzie na pewno przydatna
Cieszę się z dużego zainteresowania. Jak to mówią nie chciała góra przyjść do Machometa, musiał Machomet iśc do góry. Sam chciałem zagrac,ale nie było MG, prowadzenie KC jednak mi to zrekompensuje.
Postacie które się nie dostaną, będą w rezerwie. Być może wejdą na miejsce jakiegoś zmarłego bohatera, a gracz będzie musiał trochę poczekać nim się reinkarnuje
Z tym wykańczaniem graczy dla osłabienia dróżyny... trochę żartowałem, choć nie powiem na zywo w rpg, jako MG zawsze zacieszałem gdy drużyna wewnątrz walczyła na śmierć i życie. Czasami knuła długie intrygi

W przypadku silnie przeciwnych charaktero - profesji , skonfrontuję graczy takich od razu. Możliwości są dwie, albo walka i któryś na przeżycie ( skrajne myślę przypadki) albop jakoś się zaakceptują. Postaram się stworzyć takie sytuację, aby nie mogli się rozminąć, to by tylko przedłużyło czas wstępnego wprowadzenia, a później mogłoby się zakończyć odpadnięciem gracza na początku właściwej przygody. Jeśli gracze mi ułatwią pomiędzy wyborem tych dwóch zachowań to tym lepiej.
Jeśli się jakoś dogadają, to takie przeciwieństwo tylko wzbogaci fabularnie rozrywkę. Już widze te kłutnie czarnoksiężnika z druidem kręgu życia :P
 

Ostatnio edytowane przez kset : 02-06-2008 o 23:40.
kset jest offline  
Stary 02-06-2008, 20:18   #16
 
Smoqu's Avatar
 
Reputacja: 2 Smoqu jest na bardzo dobrej drodze
$: 29 725
To ja powtórzę pytanie - jaki charakter grupy?

Chodzi mi przede wszystkim, czy ktoś się zdecyduje na grę Paladynem/Czarnym Rycerzem/Czarnoksiężnikiem?

Tu jest link do stronki z dość aktualnymi informacjami na temat KC.

Nie czytać tylko przygód, bo nie będzie zabawy. Choć muszę powiedzieć, że z "Demonicznej Hordy" boki zrywałem
 
Smoqu jest offline  
Stary 02-07-2008, 07:07   #17
 
Dhagar's Avatar
 
Reputacja: 2 Dhagar jest na bardzo dobrej drodze
$: 14 013
W sumie tak, w planach czarnoksiężnik u mnie albo czarny rycerz. Choć póki nie napisze pierwszych linijek to diabli wiedzą co to będzie . A weny twórczej akurat do KC mi nie brakuje.
 
__________________
"Nie pytaj, w jaki sposób możesz poświęcić życie w służbie Imperatora. Zapytaj, jak możesz poświęcić swoją śmierć."
Dhagar jest offline  
Stary 02-07-2008, 08:03   #18
 
kset's Avatar
 
Reputacja: 3 kset wkrótce będzie znanykset wkrótce będzie znany
$: 126 418
Myślę nad wprowadzeniem totemu nietykalności Taki ruchomy punkt przeznaczenia będący przy tej postaci, która w danej rundzie , najpiękniej, najpełniej, najbardziej opisowo zrobiła posta - bardzo jednocześnie wczuwając się w postać. Na pięciu graczy, jeden najwybitniejszy post będzie chronił ( choć tylko przez tą rundę) posiadacza totemu - czyli gracza który wrzuci najlepszego posta.

W KC nie ma punktów przeznaczenia, ani niczego podobnego. A sam wiem dobrze, jak na skutek mechaniki szybko czasem moźna opuścić ten świat. Temat ten jednak pozostawiam do rozwinięcia w komentarzach, które powstaną wraz z sesją.

Edit. najlepszy post dodatkowo będzie na czas danej rundy obdarzał jego posiadacza zdolnością szczęściarz ( kumulatywnie, jesli ktoś już będzie miał, a nigdy nie wiadomo co i kiedy każę Wam dorzucać )

Jedna rzecz: co prawda nie tworzę ograniczeń dla graczy, lecz i oni niech uważają. Czy czarny rycerz pomoże grupce wieśniaków nie mających kasy i błagających o pomoc? Czy ruszy za towarzyszami itp. , żebyście się sami z przygody nie wykluczyli i to w jej trakcie. Warto w miejscu historii opisać jego motywacje i dążenia – to dla mnie bardzo ważna część historii, podobnie plany na przyszłość, oraz co kocha a czego nie znosi.

Czarnoksiężnik wlezie w każde gówno, czarny, zwykły czy palladynowy rycerz już nie- to jest szlachta. Właściwie to proponuję zacząć od wylosowania pozycji, aby określić stan z jakiego pochodzi bohater. Przewiduję tu jednak wyjątek w postaci automatycznego przyznania : niższa klasa wyższa - dla osoby chcącej grać postacią rycerską. W wylosowanie kasty książęcej po prostu nie uwierzę, choć gracz zawsze będzie mógł wykonać ze mną na to rzut, ale z góry niech się godzi z wynikiem, nawet gdyby miał być najgorszym chłopem.

Cała reszta rzuty, jak już wspomniałem uczciwość to ważna rzecz i wierzcie mi postać chłopa łowcy, będzie miała zawsze pole do popisu w opisach i narracji postaci.

Przewiduję cały system godziwego wynagradzania w PD - choć ostrzegam, że rozwój będzie powolny, niektóre przygody mogą go przyśpieszyć, to jednak postaci wysoko poziomowych ( przewiduję naprawdę długą rozrywkę ) jeszcze długo mieć nie będziecie. Będziecie w pocie czoła wspinać się po szczeblach profesji, docenicie wartość przyjaciół, skarbów magicznych, kontaktów itp.
 

Ostatnio edytowane przez kset : 02-07-2008 o 08:59.
kset jest offline  
Stary 02-07-2008, 09:17   #19
 
Cedryk's Avatar
 
Reputacja: 4 Cedryk wkrótce będzie znanyCedryk wkrótce będzie znany
$: 154 702
Pytanie czy zezwolisz na wprowadzenie czarnoksieznika z innym typem charkteru tj netralnym neutralnym, praworzędnym neutralnym typem takiego naukowca zafascynowanego nieżyciem.
 
__________________
Choć kroczę doliną Śmierci, Zła się nieulęknę.
Ktokolwiek walczy z potworami, powinien uważać, by sam nie stał się potworem.
gg 643974 Zło kroczy ulicami. Coś się psuje. Aby człowieka docenić wystarczy kliknąć na wagę albo notkę wpisać...
Cedryk jest offline  
Stary 02-07-2008, 09:45   #20
 
Redone's Avatar
 
Reputacja: 8 Redone ma w sobie cośRedone ma w sobie cośRedone ma w sobie coś
$: 111 584
Taaa, no i jest problem. Kwestia tego jak bardzo różnią się wszystkie 3 wersje KC. Nie mam wersji z MiMa i nie mam do niej dostępu więc o tym wypowiadać się nie będę, ale daj znać kset czy zasady są podobne do tych ze strony http://www.krysztalyczasu.prv.pl/ bo niestety te z podręcznika różnią się i to bardzo :/ Właśnie to zauważyłam próbując wylosować sobie odporności. Nie dojść że zasady opisane w podręczniku sa dość niejasne, to jeszcze są zupełnie inne od tych ze strony. Na przykład w podręczniku bazowe to po prostu rzut k10, nawet nie premiowany. A na stronie jest to premiowany rzut k10+ jakieś ułamki z inteligencji czy mądrości itp. Więc różnica jest ogromna. Z jednej strony mamy bazową psychiczną na przykład 8, z drugiej 38...

Daj znać kset która wersja jest poprawna, podręcznikowa czy ta ze strony, bo zaraz mnie coś strzeli
 
__________________
Zamiast mówić "dziękuję" - daj mi pozytywną reputację ;)
Do the impossible, see the invisible.
Touch the untouchable, break the unbreakable.
Redone jest offline  
Reklama
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten wątek: 1 (0 użytkownik i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Pisania Postów
Nie Możesz wysyłać nowe wątki
Nie Możesz wysyłać odpowiedzi
Nie Możesz wysyłać załączniki
Nie Możesz edytować swoje posty

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Trackbacks jest Wł.
PingbacksWł.
Refbacks are Wył.

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
[Komentarze] Kryształy Czasu - długa kampania kset Komentarze do sesji innych sesji RPG 424 10-03-2008 16:29
[Kryształy Czasu] Pułapki w Pułapkach kset Sesje RPG - Inne 83 08-17-2008 19:17
[D&D] Kryształy Życia Layla Sesje RPG - DnD 141 01-11-2008 08:05
[Kryształy Czasu] Rekrutacja Drago Archiwum rekrutacji 10 02-13-2006 11:47
[Kryształy Czasu] Kaprysy losu Redone Archiwum rekrutacji 8 01-17-2006 18:48


Czasy w strefie GMT. Teraz jest 07:51.



Powered by: vBulletin Version 3.6.5
Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.1.0
polecanki
Free online flash Mario Bros -Mario games site

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96