Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-02-2008, 19:24   #525
Tammo
 
Reputacja: 1 Tammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputacjęTammo ma wspaniałą reputację
No to mamy dwa głosy z trzech. Poczekam jeszcze na Manjiego, dając mu szansę na wypowiedź (a nuż powie coś, co zmieni Wasze zdanie) a tymczasem wypunktuję o co mi chodzi.

0. Fukurou wpadający i fukający na Skorpiona przeszedł. Chłopak się wściekł, zirytował, stracił panowanie. Jakoś tak Abishai to napisał, że to zobaczyłem, choć tu zgadzam się z Obce - post zaskakujący w stosunku do lansowanego dotychczas obrazu... natomiast tłumaczenia Abishaia w sesji mi wystarczają. Co nie oznacza, że to w porządku samurajska reakcja. Nie.

1. Schowaj broń; Wow. Wylot z butów. Oto wpadam na miejsce rzeźni, wróg jest blisko. Schowaj broń? Za żadne skarby, człowieku, życie mi miłe. I jaką broń?

2. Fukurou (nawet bez san). Dziwne. Niezgrane. "Ten samuraj zachowuje się jak heimin". Czyli taka rokugańska obelga. Nie w twarz, ale w myślach, czyli osąd. A postrzega B jako heimina. OK. Ale potem 'przyjacielu'? Manji, zadaj sobie pytanie, kim są dla Twojej postaci postacie Akito i Fukurou. A potem udziel mi odpowiedzi na PW. Chcę mieć jasność, na co mogę liczyć w tej materii, bo teraz już jej nie mam, a mam tu parę wątków które chciałem na tej kanwie osnuć.

3. Nie dotknę trupa. Hmmm... rozumiem, ale nie rozumiem. Koniec broni drzewcowej właśnie do tego służy. Trącasz ostrzem, reaguje lub nie. Nie reaguje, a jest podejrzane, to niektóre Kraby dźgają. Jak się rzuca na nich z wrzaskiem, biją. Wyglądało jak Hida jakiśtam? No wyglądało. Ale nie reagowało na głos, trącenia, a jak się rzuciło, to zabijać. Ja tam nie wiem czy Skaza to przejęła, czy nie, nie było specjalnie czasu pytać, panie kapralu.

A jak nie reaguje i jest trupem, to po prostu broń ocierasz o ziemię, zrywasz wiecheć trawy i czyścisz, polewasz sake czy wodą i ot, gotowe. Kraby mają dość praktyczny stosunek do oczyszczeń i zwłok, pamiętajmy, że tylko Kuni (z Kraba właśnie) w całym Cesarstwie robią sekcje z Cesarską dyspensą. Hida, co prawda, to nie Kuni, ale nieco bardziej będzie z tym majdanem (trupami) oswojony i tak.

4. Kraby: uciekaj dziś, byś mógł walczyć jutro.
Smoki: dwie ręce.
Skorpiony: bo ktoś to musi zrobić.

Zdawało mi się, że to trzy najbardziej praktyczne klany w całym Rokuganie. A tu wpadacie na miejsce gdzie coś nieludzkiego dokonało rzezi i?

To tak pokrótce.
 
__________________
Zamiast PW poślij proszę maila. Stare sesje:
Dwanaście Masek - kampania w świecie Legendy Pięciu Kręgów, realia 1 edycji
Shiro Tengu
Kosaten Shiro
Tammo jest offline