Wątek: Znany Świat
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2008, 11:23   #17
Durendal
 
Reputacja: 1 Durendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputacjęDurendal ma wspaniałą reputację
Sir Ranord poczerwieniał na twarzy, blizna podeszła krwią purpurowiejąc brzydko. Ten nieopierzony młokos ośmiela się w tak grubiański sposób przerwać mu rozmowę. Cham nawet nie zadał sobie trudu by sie przedstawić. Ręka rycerza bezwiednie zacisnęła się na wsuniętej za pas buławie. Zmitygował sie jednak, chłystek jest bądź co bądź szlachcicem nie można mu zwyczajnie rozwalić łba. Zdjął rękę z buławy, wyciągnął za to zatkniętą za pas na plecach rękawicę. Patrząc bezczelnemu młodzieńcowi w oczy powiedział ciężkim głosem.
-Chłopcze twoje zachowanie jest co najmniej grubiańskie. Obraziłeś mnie. Jako że Twoja towarzyszka mówiła mi, że zamiarujesz zostać rycerzem udzielę Ci małej lekcji. Najpierw należało się przedstawić, potem zapytać czy nie mamy nic przeciw byś usiadł w tym miejscu. Wreszcie mówić powinieneś z większą dozą szacunku nawet jeśli uznawałbyś nas za równych sobie. Bo takie zachowanie jak twoje ma swoje skutki. miedzy innymi takie.
Wypowiadając ostatnie słowa rzucił pod nogi młodzieńca rękawicę.
-Zastanów się czy wolisz ja podnieść czy przeprosić. Ja w tym czasie przywitam się z księciem.
Jego zachowanie zdziwiłoby zapewne wielu ludzi biegłych w rycerskim obyczaju. Jednak Treskov nie lubił teatralnych zagrań i przemówień. Wyzwanie to sprawa miedzy wyzwanym i wyzywającym więc po co robić z niej widowisko? Rycerz wstał i skłonił sie przed księciem.
-Jestem pasowany Ranord Treskov. Miło mi powitać waszą książęca mość przy wspólnym stole.
Powiedział po czym zasiadł na swoim miejscu i wpił spojrzenie swojego jedynego oka w człowieka któremu chwile temu rzucił rękawicę.
 
__________________
Oj Toto to już chyba nie jest Kansas...
"Ideologia zawsze wynika z przyczyn osobistych, ja nie podaję wrogowi ręki chyba, że chcę mu połamać palce"
Durendal jest offline