Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-02-2008, 12:36   #110
Arango
Banned
 
Reputacja: 1 Arango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodzeArango jest na bardzo dobrej drodze
Obóz nad Sołynką

Pan Ligęza
popatrzył na na Panów Braci.

- Waszmościowie ! Tę Hołotę od brańców trzeba odciągnąć, tedy rada pana Ankwicza przednia zresztą i pan Czetkowski sądzi. Mi do Was nic, gośmi jedynie jesteście ale nadzór nad taborem mój.
Panie Mihicz wezmiesz naszych ludzi i popłoch udając w las na brzegu zapadniesz za nami. Gdy hultajstwo na wozy się rzuci salwę dasz i w dym na nich uderzysz. O resztę się nie trapcie. Ja ot tu -
wskazał ręką na największy z namiotów - sobie siądę i z bukłaczkiem wina i tym kindżałkiem i sobie na Was poczekam.



Widząc pewne niezrozumienie w oczach Panów Braci roześmiał się.

- Nie wierzycie Waszmościowie ! No to patrzcie !

Wyciągnął polskiego złotego i położył w namiocie.

- O zakład idę że ta moneta jak wrócicie leżeć tu będzie. Wozy mamy muszkietami, saletrą beczkami śledzi solonych i pomniejszym dobrem załadowanymi. Tylko na jednym coś jest - dobra miałkiego trochę : a to naczyń nieco srebrnych, puzder, bakalii, materiału i takie tam - machnął ręką - ale ono na wozie najbardziej od namiotu mojego oddalonym. Tedy tam się zobaczywszy co na innych jest hałastra się skupi i wtedy ognia trzeba dać.
- Pytasz się panie Michicz co tak cennego wieziemy że na nas tak nastają i dziwisz się gdy Ci odpowiadam bo zwyczajów naszych nie znasz.
Tu się 3 pokolenia o drzewo, chałupę, kładkę na potoczku, albo kto komu pierwszy zabzdził w karczmie potrafią wadzić a jak rozsądzą to tuzin trupów już leży na cmentarzu.
- Ale dość gadania bo mnie pragnienie męczy a wino w namiocie. Tedy ruszajcie tak jak powiedziałem waszmość Michicz komendę sprawujesz !

Wziął pistolet podany mu przez podoficera i wypalił w powietrze.

- Ruszajcie
 
Arango jest offline