Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2008, 19:57   #132
alathriel
 
alathriel's Avatar
 
Reputacja: 1 alathriel nie jest za bardzo znanyalathriel nie jest za bardzo znanyalathriel nie jest za bardzo znanyalathriel nie jest za bardzo znanyalathriel nie jest za bardzo znany
- I dobrze bo to najlepsze wyjście - Dodałam zanim jeszcze zdążył odejść i uśmiechnęłam się. Jak dobrze pójdzie nie będę musiała w ogóle tańczyć. Ta myśl podnosiła mnie na duchu. W końcu kto chciałby tańczyć z taką mną kiedy dookoła ma całą masę pięknych kurtyzan. Uśmiechnęłam się do siebie i założyłam buty. Było już niedaleko, taką przynajmniej miałam nadzieję. W każdym razie kocie łby się skończyły więc doszłam do wniosku że dalej już sobie poradzę. Zresztą praktyka czyni mistrza. Choć szczerze mówiąc najpiękniejszy scenariusz zakładał że te umiejętności już mi się na szczęście nie przydadzą. Noc była ciepła i duszna. Rozłożyłam wachlarz, przynajmniej z tego był jakiś pożytek. Opinia ludzi mnie nie interesowała. Gdyby dać mi jakąś broń każdego z tych wymoczków rozłożyłabym na łopatki. Niech sobie myślą jacy to są wspaniali, nie będę ich pozbawiać tych fałszywych złudzeń. Na tą konkretnie chwilę interesował mnie wyłącznie artefakt.


Już czułam specyficzny zapach morskiej wody (z domieszką przegniłych glonów) uzupełniany delikatnym szumem fal. Luigi zatrzymał się tak gwałtownie, że prawie wpadłam w jego plecy. Ponownie zobaczyłam jego grobową minę.
- Zapomniałem zaproszenia. - oznajmił mi głuchym głosem.


Niech ten paskudny dzień się wreszcie skończy! Co jeszcze mnie dzisiaj spotka! Nie mogę tracić tyle czasu!
- Jak to zapomniałeś! - Syknęłam przez zęby ale tylko tak żeby usłyszał to Luigi. - No to wracaj po nie a ja tu zaczekam! Chyba że ja mam po nie iść ale to mogłoby potrwać całą noc a tyle czasu nie mam! - No to pięknie. Wiedziałam że za łatwo szło. Założyłam ręce i odwróciłam głowę w stronę morza. Oznaczało to nieformalne "czekam".
 
__________________
Pióro mocniejsze jest od miecza (...) wyłącznie jeśli miecz jest bardzo mały, a pióro bardzo ostre. - Terry Pratchett

Ostatnio edytowane przez alathriel : 16-02-2008 o 01:25.
alathriel jest offline