Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-09-2005, 13:17   #57
Rębajło
 
Rębajło's Avatar
 
Reputacja: 1 Rębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetnyRębajło jest po prostu świetny
[center:10ee9802fc]Historia postaci:[/center:10ee9802fc]
Jego historia według innych:
Owóż Piotr Raciborski herbu Rawicz to jest opój i tyle! Gadać jeno umie, warcholić a na sejmikach tulmuty czynić! Od najmłodszych lat taki był ale gdy jego rodzina zmarła, wspaniały Tomasz i Anna Raciborscy, te przejął jako, ze był ich jedynym dzieckiem dwór oraz wioskę i zaczął całkiem pić a swawolić. Myślał, że mu wszystko wolno! Boże kochany toż jego dwór to był wstyd ludzki i obraza Boska! Jednak wszystko mogła znieść szlachta ale już całkiem źle uczynił imć Piotr gdy na sejmik całkiem pijany wpadł wraz z kilkoro szlachty a zaczął się drzeć, że veto, że nie pozwala, że tu się jawny gwałt dzieje, ze zrywa ten sejmik! A gdy go chcieli pohamować to bezczelnie zad wypiął i rzekł, ze tu go mogą pocałować karmazyny bo on tak samo jak i oni szlachcic. Dużo jeszcze obelg narzucał aż przesadził. Podpadł kilkoro szlachty a potem porwano się do szabel. Dość się posieczono aleć nikogo chyba nie zabito. Wszelako potem się sypnęły pozwy do Raciborskiego za poranienie, pobicie, obrażenie, kłamanie i w ogóle. Miał posiedzieć w wieży ale nie posiedział. Kpił sobie z tego mówiąc, ze nie da się uwięzić bo wolny szlachcic winien być a trunki u pana Starosty w wieży bardzo niedobre. No i dali mu banicje. Po prawdzie się Raciborski nie bardzo przejął ale to był wspaniała okazja dla wroga jego Marcjana Nałęcza herbu Leliwa. Dokonał on w nocy zajazdu a dworek Raciborskiego. Ten się musiał ucieczką jako zając salwować a w drodze nawet mu szkapa zdechła i musiał jakieś ledwo chodzące monstrum wołoskie zakupić. Uciekł z Małopolski i boi się nosa tam pokazać w szczególności w południowej części bo go tam szlachta łacno na bigosowanko by wzięła a pan starosta nic by nie miał przeciwko, bo go tez nie raz Raciborski obraził.

Jego historia według niego samego:
Piotr Raciborski herbu Rawicz sum! Mój ród starożytnych korzeni sięga co jest prawdą najprawdziwszą! Prawdziwy ze mnie defensor ojczyźnieńki i jestem pierwszym, który broni jej na sejmiczkach! Po śmierci mych ukochanych rodziców za zgodą ich, która mi dali poprzez objawionko z zaświatów mająteczek przejąłem i starałem się jako prawdziwy gospodarz, człek osiadły tam mieszkać. Nie raz ratowałem sąsiadeczków i pana starostkę dając im z mych niewielkich dochodzików pieniążki gdy im brakowało. Byłem ja ci wzorowym gospodarzem i sąsiadkiem. Cóż jednak czynić można być dobrym ale zawsze tak jest, że zazdrość innych zżera. Tak było z mymi sąsiadami, którzy w sercu żmije hodowali i jad do mnie za mą dobroć. Tak sobie myślę ze ich Bóg ukarze za to wszystko. Banicyjkę mi niesłuszną dali! Ot co! Mówią, ze sejmiczek bezecnie zerwałem, że szlachtę, magnacików oraz samego starostkę obrażałem a ponoć takoż z praweczka nic sobie nie robiłem! Kłamstewko to jest i tyle! Zerwałem sejmiczek prawda ale w trosce o dobro Rzeczypospolitej bo tam takie rzeczy chciała szlachta ustalić, ze król i pan Jezusek by nad nami płakali gdyby się im udało. A ci się z szabelkami na nas rzucili a nie na odwrocik! I się bigosowanko uczyniło, troszkę sieczki krewka się komuś z gębusi polała ale to nie z ojej winy, nie! Wróciłem potem do dworeczku a ci mnie procesikami niesłusznymi straszyli a ja nie będę w kłamliwych procesikach brał udziału! A później ten psi synek Nałecz mi zajaździk uczynił a ja musiałem sę wycofać samemu 12, tfu co ja gadam toż 20 jego pacholików szabeleczką nasiekłszy. O tą właśnie batoróweczką! Że co? Że duża i nieporęczna? Sameś nieporęczny co ci każda dzieweczka rzeknie, tfu! Że konik ledwo żywy? On mnie z więcej opresyjek wyniósł cały niż niejeden inny! A trzosiczek maluteńki? No to co? Wszakże ja wszystko wole w stan cieczy przemienić i w brzuszku schować, prawda? Do Małopolski na razie nie wracam bo do nich awersyjkę czuję i czekam, az poselstwo na kolankach od nich do mnie przyjdzie przepraszając za owe kłamstewka przeciwko mnie.


Karta była szykowana na sesje PBF wiec nie mozna od niej zbyt wiele wymagac, napisana w kilkanascie minut wiec sie nie rozwlekalem. Szkoda ze sesja stanela w miejscu bo lubilem tego pijanice
 
__________________
Ze szlachtą, mości panowie, trzeba po ojcowsku, nie po dragońsku... Powiesz mu: "Panie bracie, a bądź łaskaw, a idź", rozczulisz go, na ojczyznę i sławę wspomniawszy, to ci dalej pójdzie niż dragon, który dla lafy służy. - Jan Onufry Zagłoba
Rębajło jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem