Wątek: Dylematy graczy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-02-2008, 17:22   #18
Gettor
 
Gettor's Avatar
 
Reputacja: 1 Gettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputacjęGettor ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał void Zobacz post
Dlatego, że to nie było wprowadzone w żadnym systemie, to nie jest obiektywne? A co powiesz na ograniczenia szybkości wynikające z obciążenia postaci? To jest obiektywne? A dlaczego wpływ stanu psychicznego nie jest w takim razie "obiektywny"?
Żeby odpowiedzieć Tobie na to pytanie muszę sobie, a także i innym, odpowiedzieć na inne pytanie, a mianowicie - co zależy od nas, a co nie? Z pewnością to że chodząc w błocie po kolana będziemy mieli "ograniczenie szybkości" (czytaj leży w kwestii Mistrza Gry), a to że po zabiciu człowieka będziemy mieli wyrzuty sumienia już zależy od nas (czytaj od charakteru osoby, czyli od gracza).

Teraz mogę odpowiedzieć na twoje pytanie(Czy i dlaczego MG sterujący wyrzutami sumienia to coś obiektywnego) - to nie jest obiektywne, ponieważ zależy od gracza a nie od MG. No chyba że gracz się zgadza byś na siłę pilnował by ten nie postępował wbrew swojemu charakterowi, na przykład narzucając mu wyrzuty sumienia za pewne czyny.

Niestety drugiej części Twojego postu nie mogę skomentować, bo najzwyklej w świecie go nie rozumiem. Zechcesz mnie oświecić wyjaśniając o co Ci chodziło w tym zdaniu:

Cytat:
Napisał void Zobacz post
Skoro obciążenie fizyczne ma wpływ na szybkość postaci i generalnie jej zwinność, to czemu obciążenie fizyczne nie ma mieć wpływu?
Z góry dziękuję.
 
Gettor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem