Wątek: Dylematy graczy
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-02-2008, 22:18   #19
void
Banned
 
Reputacja: 1 void nie jest za bardzo znany
Cytat:
Napisał Gettor Zobacz post
Z pewnością to że chodząc w błocie po kolana będziemy mieli "ograniczenie szybkości" (czytaj leży w kwestii Mistrza Gry), a to że po zabiciu człowieka będziemy mieli wyrzuty sumienia już zależy od nas (czytaj od charakteru osoby, czyli od gracza).
Yyyy... Czyli że gracz i postać, którą on gra to to samo? Że Janek z mat-fizu i zabójca ze świata Wahrammera mają mieć wyrzuty sumienia w takich samych sytuacjach?

Cytat:
Napisał Gettor Zobacz post
Teraz mogę odpowiedzieć na twoje pytanie(Czy i dlaczego MG sterujący wyrzutami sumienia to coś obiektywnego) - to nie jest obiektywne, ponieważ zależy od gracza a nie od MG. No chyba że gracz się zgadza byś na siłę pilnował by ten nie postępował wbrew swojemu charakterowi, na przykład narzucając mu wyrzuty sumienia za pewne czyny.
Widzisz, może się nie zrozumieliśmy. MG nie ma za zadanie mówić graczom, że idąc przez błoto mają odgrywać to, jak im jest ciężko. Ale modyfikatory powinni dostać. Zgadzasz się? Analogicznie MG nie ma za zadanie mówić graczom, że mają odgrywać wyrzuty sumienia. Ale modyfikatory powinni dostać. Czy w tym przypadku już nie?

Cytat:
Napisał Gettor Zobacz post
Niestety drugiej części Twojego postu nie mogę skomentować, bo najzwyklej w świecie go nie rozumiem.
Tfu, w szale napisałem coś innego, niż myślałem. Przepraszam, miało być:
Skoro obciążenie fizyczne ma wpływ na szybkość postaci i generalnie jej zwinność, to czemu obciążenie psychiczne nie ma mieć wpływu?
Pytanie aktualne
 
void jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem